Now Reading
20 kroków jak być kobietą szczęśliwą…
0

20 kroków jak być kobietą szczęśliwą…

 

1.Pierwsze, co powinnaś zrobić, to zrelaksować się i przestać traktować życie zbyt poważnie

Martwiąc się o wszystko stwarzasz sobie niepotrzebne problemy. Zamartwianie się powoduje, że tracisz chęć do życia, a przecież nie o to nam chodzi!

2.Pokochaj samą siebie czyli zaakceptuj swój wygląd, cechy charakteru, tak byś spoglądając w lustro była zadowolona z tego co widzisz

A jeśli masz z tym problem, to proponuję wypisać na kartce swoje kompleksy, słabe strony, a następnie na każdą jedną negatywną cechę, znajdź trzy rzeczy, które mogą się w Tobie podobać.

3.Częściej się uśmiechaj

Będziesz pozytywnie zaskoczona działaniem uśmiechu i tym co wniesie on do twojego życia. Gdy się uśmiechniesz, cały świat od razu wyda ci się przyjemniejszy. Tam gdzie pojawia się uśmiech, wszystkie problemy stają się być od razu mniejsze i prostsze do pokonania.

4.Naucz się okazywać wdzięczność za to co masz i co już osiągnęłaś na dzisiaj

Jeśli zaczniesz myśleć o tym, że nic nie potrafisz, jesteś nieatrakcyjna, zaczniesz wytwarzać negatywną energię, która może doprowadzić Cię do destrukcji.

5.Pozwól sobie na drobne przyjemności

Spraw sobie od czasu do czasu coś ładnego, poczytaj książkę, wybierz na zakupy, umów z przyjaciółką. Nie masz czasu? To naucz się go wygospodarować, Ty jesteś ważna!

6.Dbaj o relacje z najbliższymi

Rodzina, mąż, partner, dzieci, przyjaciele warto pielęgnować to co dla nas dobre. Te osoby są zawsze przy Tobie, gdy ich potrzebujesz. Staraj się również to odwzajemniać.

7.Rób w życiu to, co sprawia Ci radość

Nie ma sensu tkwić w pracy której nie lubisz. Jeśli nie lubisz swojej pracy to prawdopodobnie codziennie masz problem z wstawaniem rano, budzisz się zła i niezadowolona więc po co Ci ona? Zmień ją i zamiast niej zacznij rozwijać karierę w tej dziedzinie, w której jesteś dobra i którą lubisz.

8.Naucz się wybaczać i zapominać oraz nigdy nie chowaj do nikogo urazy

Nie pozwól aby zapanowała nad Tobą złość czy nienawiść. Zamiast się obrażać pamiętaj, że człowiek jest istotą omylną, zdolną do popełniania błędów.

9.Stań się niepoprawną optymistką

Wiem, czasami bywa trudno, zwłaszcza, gdy nic nie idzie po Twojej myśli. Ale warto próbować! Ciesz się z małych rzeczy!

10.Zadbaj o siebie kompleksowo

Jesteś istotą która składa się z ciała, psychiki oraz ducha i tak właśnie powinnaś siebie postrzegać. Nie możesz zająć się tylko wybraną sferą swojego życia, pomijając całkowicie drugą. Każda sfera wymaga opieki i dbałości.

11.Wyznaczaj sobie cele i naucz się je realizować

Marzenia są najlepszą siłą napędową, ale musisz pamiętać, że nic samo się nie zrobi. Pamiętaj też, że cel powinien być realny, ambitny i osadzony w czasie!

12.Porzuć wymówki

Przestań mówić: „To za trudne”, „Na pewno nie dam rady”, „Zacznę od jutra”. Jeśli chcesz coś zrobić – zacznij tu i teraz. Jeśli Ci na czymś zależy – rób to i nie poddawaj się!

13.Nie oglądaj się na innych i przestań liczyć na to, że ktoś zrobi coś za ciebie

Gdy przystaniesz oczekiwać,  unikniesz niepotrzebnych frustracji. Jeśli coś jest dla Ciebie ważne – zrób to sama, jeśli zależy Ci na innych – powiedz, czego od nich oczekujesz!

14.Nazwij swoje potrzeby

Przestań biec za czymś, na czym i tak Ci nie zależy. Pomyśl co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne. Co sprawia, że jesteś szczęśliwą, czego potrzebujesz by to osiągnąć? A potem zastanów się, na co tracisz czas.

15.Nagradzaj się!

To wzmacnia poczucie własnej wartości, które jest podstawą tego, jak się motywować skutecznie. Gdy czujesz się ze sobą dobrze, działasz dlatego, że chcesz to robić, a nie dlatego, że musisz!

16.Naucz się prosić o pomoc

Przestań wszystko robić sama i brać na siebie cały ciężar obowiązków. Po co się tak męczyć? Zacznij mówić: „Nie dam rady” i odpuść sobie bycie „super woman” w oczach innych. Bądź nią dla siebie!

17.Nie szukaj wymówek!

„ Nie da się”- to pewnie słyszysz najczęściej. Otóż da się, ale zwykle trzeba się jednak trochę napracować. Zawsze się da, trzeba tylko znaleźć odpowiedź na pytanie – jak? Poza tym skąd wiesz, że się nie da skoro nawet nie próbujesz? .

18.Rozwijaj swoje pasje

Nie ma nic lepszego jak poświęcenie czasu i energii na aktywności, które się kocha. To może być sport, kultura, sztuka. Dzielenie tej pasji z innymi, sukcesy które odnosisz sprawią, że jeszcze bardziej się temu poświęcisz.

19.Naucz się mówić „nie”

bo i tak nawet gdybyś stawała na głowie, nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich. Czasami po prostu trzeba przyznać przed samą sobą, że wzięłaś się na siebie za dużo i powiedzieć: „stop”. Asertywności naprawdę warto się uczyć!

20.Dziel się szczęściem z innymi

Ciepłym słowem, uśmiechem, dobrą radą. Pomagaj, tak jak umiesz i możesz. Wysyłaj pozytywną energię do świata, pamiętaj, że to co dajesz wraca!

 

 

 

 

 

 

 

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*