Każde lato kiedyś dobiega końca i następuje kolejna pora roku. Jesień wiąże się niestety z dużymi wahaniami pogody, nie brakuje deszczowych i pochmurnych dni. Powietrze schładza się, dlatego koniecznie jest odpowiednie przygotowanie dziecka do wyjścia na zewnątrz. Potrzebna będzie cieplejsza odzież, która zabezpieczy przed deszczem, wiatrem i zimnem. Trzeba będzie też dobrać właściwe obuwie, w tym kalosze dziecięce. Przydadzą się różne akcesoria typu parasolka dla dzieci. Podczas spacerów z maluszkiem nie może też zabraknąć śpiworka do wózka, mufki, dodatkowo kocyka czy zasłonki do budki.

Czego będzie potrzebować każde dziecko jesienią?

chłopiec z parasolkąJesienią nie brakuje deszczowych i chłodnych dni, dlatego potrzebna będzie w garderobie odzież przeciwdeszczowa. Jest ona konieczna do tego, aby uchronić dziecko przed zmoknięciem i wychłodzeniem, czyli przed przeziębieniem. Niezbędnym elementem wyposażenia w okresie jesiennym będzie płaszcz przeciwdeszczowy dla dzieci. Najlepiej sprawdzą się modele wielobarwne i wzorzyste, aby ożywić stylizację w pochmurny dzień. Peleryny przeciwdeszczowe w ciekawych deseniach, motywach zwierzęcych lub z postaciami bajkowymi zawsze będą świetnym wyborem. Dziecko bardzo chętnie założy takie stylowe okrycie wierzchnie, dzięki któremu nie zmoknie i będzie mogło się świetnie bawić nawet podczas mniej sprzyjających warunków atmosferycznych. Deszcz nie jest przecież żadnym pretekstem do tego, aby przesiedzieć cały dzień w domu. Każdy potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu i to niezależnie od pory roku. Płaszczyk powinien być wodoodporny i lekki, chronić przed podmuchami wiatru. Kurtka przeciwdeszczowa sprawdza się idealnie na spacerach i wycieczkach, zaleca się wybrać model z bawełnianą podszewką, która będzie mogła być używana jako okrycie przejściowe. Przyda się nie tylko jesienią, ale też wiosną i podczas chłodniejszych dni latem.

Ciekawą opcją są kurtki 3w1, które mają wodoodporną powłokę i odpinaną warstwę wykonaną z polaru. Podczas zimniejszych dni warto mieć kurtkę ocieplaną, która będzie jednocześnie nieprzemakalna. Nie może zabraknąć też spodni przeciwdeszczowych, bo chodzenie po kałużach zwykle kończy się ich zabrudzeniem. Spodnie powinny być zarówno wodoodporne, jak i ocieplane. Znaczenie ma również to, aby odzież przeciwdeszczowa była oddychająca, czyli pozwalała skórze swobodnie oddychać i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Godne polecenia są kurtki z wykończeniem hydrofobowym, co zapewnia najwyższy poziom ochrony przed opadami atmosferycznymi. Krople deszczu spływają po powierzchni kurtki, nie moczą jej zewnętrznej warstwy. Istotna jest też odpowiednia długość kurtki, dłuższe modele zapewniają oczywiście lepszą ochronę. Nie może zabraknąć też elastycznych zapięć na mankietach, w talii, kapturze i u dołu, które zapobiegną przed ucieczką ciepła, zwiększą szczelność odzieży. Bardzo ważne jest też to, aby kurtka była wzbogacona o elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność dziecka, czyli jego bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne jesienią, gdy dni są bardzo krótkie i szybko robi się ciemno.

Co będzie potrzebne w okresie jesiennym?

dziecko w kaloszachJesienią nie może zabraknąć kaloszy, które uchronią dziecko przed przemoczonymi skarpetkami i dyskomfortem. Jako że maluszki uwielbiają skakać po kałużach i traktują to jako świetną zabawę, konieczne jest wyposażenie się w wodoodporne obuwie. Obecnie można liczyć na mnogość kolorów, wzorów i fasonów, dzięki czemu można bez trudu znaleźć model wygodny i jednocześnie stylowy. Przy wyborze kaloszy należy mieć na uwadze to, z jakiego zostały one wykonane materiału. Znaczenie ma waga butów, wygoda, wytrzymałość i właściwości termiczne. Dla małych dzieci polecić można przede wszystkim kalosze wykonane z pianki EVA ze względu na lekkość i elastyczność. Pianka jest miękka, przez co właściwie dopasowuje się do chodu i świetnie amortyzuje wstrząsy.

Bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i przebicia są kalosze z tworzywa PVC, ale pod kątem izolacji cieplnej zdecydowanie lepiej sprawdza się pianka (stopy pozostaną ciepłe nawet po wejściu w kaloszach do zimnej kałuży). Podczas zimniejszych dni warto wybrać kalosze z ocieplaczem. Świetnie sprawdzają się też modele wyposażone w ściągacz w górnej części cholewki, co zapobiega przedostawaniu się wody i zanieczyszczeń do środka buta. Nie może zabraknąć też parasolki dla dzieci, po którą dziecko jest całkowicie osłonięte przed deszczem. Zaleca się wybrać lekką parasolkę z miękkimi rączkami i głębokim daszkiem, najlepiej wyposażonym w przezroczyste okienko. Warto też uzupełnić garderobę o ocieplane legginsy, bezrękawnik, czapkę i szalik.

Jesienne spacery z dzieckiem w wózku

Podczas jesiennych spacerów z dzieckiem w wózku nie może zabraknąć kocyka bawełnianego lub bambusowego, miękkiego i przyjemnego w dotyku, oddychającego. Godne polecenia są modele z kapturem i wycięciami na pasy. Warto mieć przy sobie także specjalną wkładkę do wózka, która zapewnia dobrą izolację termiczną od spodu. Wspaniale sprawdza się jesienny otulacz do fotelika/wózka, który musi mieć oczywiście warstwę wodoodporną. W przypadku wózka równie niezbędny będzie parasol, osłona przeciwdeszczowa. Bardzo ważne jest to, aby folia była dobrze dopasowana do wózka, musi osłaniać go w całości, nie może być podwiewana przez wiatr. Na uwadze powinno się mieć solidne zapięcia i mocowania. W folii przeciwdeszczowej muszą być także otwory wentylacyjne chroniące przed zaparowaniem, przyda się również okienko, przez które będzie można podać dziecku smoczek czy zabawkę. Dodatkowy komfort cieplny zapewnia małemu dziecku śpiworek do wózka, którym można go szczelnie opatulić. Kolejnym elementem wyposażenia wózka jest mufka, która sprawdzi się lepiej niż rękawiczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *