Rodzinne wyjazdy samochodowe mogą sprawiać całej rodzinie ogromną przyjemność. W czasie wyjazdu może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, na które warto się przygotować. Pomogą w tym różnego typu akcesoria, które zostaną opisane w tym artykule.

Osłony na pasy i zagłówki

dziecko w foteliku samochodowymKołysanie samochodu, w połączeniu z szumem silnika sprawia, że dzieci w podróży często śpią. W celu zapewnienia komfortu i wygody warto kupić wygodny zagłówek. Dzięki temu maluch ma szansę spać przez dłuższy czas, a to zapewni nam spokój i szansę na zmrużenie oka. Zagłówek najczęściej jest zakładany na kark. Tworzy on po obu stronach poduszki, które podtrzymują główkę podczas snu. Dodatkowo na rynku są modele posiadające poduszkę z otworem pośrodku. Dzięki temu maluch może również spać wyprostowany. Zagłówki sprawdzą się zarówno podczas podróży samochodowych jak i tych pociągiem czy samolotem. Nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu można je w prosty sposób włożyć do torby. Przydatnym dodatkiem są również osłonki na pasy. Ochronią one przed obtarciami i uciskaniem dziecka.

Lusterka do obserwowania dziecka

Małe dzieci powinny jeździć w foteliku umieszczone tyłem do kierunku jazdy. Taka pozycja zapewnia największy poziom bezpieczeństwa. Przydatne może być wtedy lusterko do obserwacji dziecka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie kontaktu wzrokowego z maluchem bez odwracania się. W większości przypadków lusterka są uniwersalne i pasują do każdego typu samochodu. Mogą być montowane na zaczepy, zatrzaski lub rzepy. Rozwiązanie to sprawdzi się również, gdy dziecko podróżuje na tylnej kanapie.

Przenośne organizery

Organizery podróżne pozwalają utrzymać porządek wewnątrz samochodu. Dodatkowo konstrukcja z rączką umożliwia przenoszenie i zabranie ich ze sobą np. do parku czy restauracji. Elementy umieszczone w organizerze będą bezpieczne i nie będą bezwładnie przemieszczać się po samochodzie. Można w nim umieścić zarówno zabawki i książeczki jak i butelki z mlekiem i wodą czy jedzenie. Specjalne przegrody umożliwią ułożenie przedmiotów kategoriami, co zapewni porządek i pozwoli łatwiej odnaleźć szukaną rzecz.

Organizery na fotel samochodowy

Tego typu organizery pełnią podobną funkcję do tych przenośnych, jednak montuje się je na stałe do siedzenia. Duża ilość schowków i przegródek pozwoli na przechowywanie różnego typu rzeczy i łatwy dostęp do nich. Bez problemu można przewozić w nim maskotki, napoje, akcesoria dziecięce, smoczki, chusteczki czy telefon. Dodatkowo organizery chronią fotel przed pobrudzeniem przez dziecko. Wykonane są najczęściej z odpornych materiałów, które są łatwe w praniu.

Osłony przeciwsłoneczne do samochodu

rodzina w samochodzieJest to jedno z akcesoriów, które znacząco może podnieść komfort dziecka w podróży. Obecnie większość samochodów posiada klimatyzację, jednak świecące w oczy słońce doprowadza wiele maluchów do złości. Przylepiane na szybę osłony skutecznie zabezpieczą dziecko przed rażącymi promieniami. Dzięki temu będzie mogło w komfortowy sposób spać podczas podróży. Najczęściej wykonane są one z materiału, przez który widać co dzieje się za oknem. W przeciwnym razie maluch może mieć nudności i szybko nudzić się podróżą. Osłona przeciwsłoneczna do samochodu to jeden z niezbędnych elementów podczas podróży z dzieckiem.

Podróżne stoliki

Świetnym sposobem na zwalczenie nudy u dziecka podczas wycieczki samochodem są podróżne stoliki. Są one nakładane na fotelik, dzięki czemu nie dotykają bezpośrednio nóg dziecka, a jednocześnie są stabilne. Maluch może na nich rysować oraz układać klocki czy puzzle. Dodatkowo stoliczek może pełnić funkcję podkładki do książek czy miejsca do jedzenia. W większości przypadków posiadają one lekko podniesione krawędzie, które zapobiegają zsunięciu się rzeczy. Dodatkowe kieszonki po bokach pozwalają schować akcesoria i zachować porządek wewnątrz samochodu.

Etui na chusteczki

Chusteczki nawilżane są jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy zabrać w podróż z dzieckiem. Służą nie tylko do wycierania pupy, ale również buzi czy rąk po jedzeniu. Dodatkowo mogą służyć do wycierania powierzchni. Często pakowane są w duże foliowe opakowania, które łatwo uszkodzić. Etui na mokre chusteczki posiada szczelne zamknięcie, dzięki czemu zachowają one odpowiedni poziom wilgotności. Pozwalają one również na przełożenie wymaganej w podróży ilości chusteczek. Większość z opakowań posiada specjalne klipsy, które pozwalają na przymocowanie do plecaka czy torby.

Uchwyty na tablet

Jeśli dziecko jest znudzone podróżą, można włączyć mu bajkę na tablecie. Trzymanie jednak go w rękach może być niebezpieczne. Przede wszystkim gdy maluch uśnie lub podczas hamowania może wypaść z rączek i ulec uszkodzeniu. Dodatkowo rodzic nie zawsze będzie miał kontrolę nad tym, co dziecko robi na urządzeniu. Problem można rozwiązać, kupując uchwyt na tablet do samochodu. Mocuje się go na tyle siedzenia kierowcy lub pasażera, najczęściej na zagłówku. Dziecko będzie mogło w komfortowy sposób oglądać bajkę w bezpiecznej odległości od oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *