Dzieci spędzają sporą część dnia poza domem. Kiedy rozpoczyna się u nich okres chodzenia do szkoły czy przedszkola, z wielu powodów zaczynają tracić apetyt. Zapominają o trzymanych w plecaku kanapkach lub o zjedzeniu całego posiłku w szkolnej stołówce. Są zajęte spędzaniem czasu z rówieśnikami, dlatego trzeba przygotowywać dla nich przekąski, które przyciągną uwagę i przypomną im o radości z jedzenia. Jest to doskonały sposób na to, aby zadbać o dobre nawyki żywieniowe malucha.

W co zapakować posiłek dla dziecka?

Popularnym sposobem przygotowywania kanapek dla dziecka jest zawijanie ich w folię aluminiową lub papier śniadaniowy. Są to materiały przeznaczone do kontaktu z żywnością, dlatego przenoszenie w nich produktów spożywczych jest bezpieczne i wygodne. W obu przypadkach pojawia się jednak ryzyko zgniecenia ich książkami czy przyborami szkolnymi, kiedy są umieszczane w plecaku lub tornistrze dziecka. Z tego powodu, aby jak najlepiej zabezpieczyć śniadanie malucha, warto zastosować lunchbox dla dzieci. Pozwala on nie tylko na wygodne przenoszenie pieczywa, ale również urozmaicanie posiłków, które pakuje się do szkoły lub przedszkola. Pudełka przeznaczone dla maluchów są lekkie i pojemne, a także wyposażone w praktyczne przegródki, umożliwiające pakowanie osobno słodkich i wytrawnych smakołyków, a także świeżych owoców.

Co poza kanapkami?

pudełko śniadaniowe z jedzeniem w środkuMałe niejadki z pewnością będą dużo chętniej otwierały pudełko ze śniadaniem, kiedy pojawią się tam ich ulubione przekąski. Pierwsze dni w szkole lub przedszkolu nie zawsze są dla dziecka łatwe, dlatego użycie foremek do ciasta, aby powycinać kanapki w kształcie kwiatków lub gwiazdek, na pewno ucieszą malucha. Będzie on dużo chętniej jadł chleb, jeżeli pozna jego różne rodzaje. Pszenne pieczywo można zastąpić grahamem, bułką z ziarnami, jajecznymi babeczkami z warzywami lub tortillą z szynką i serem. Aby w pudełku śniadaniowym wydzielić miejsce na owoce czy słodkości, można zastosować papierowe foremki do muffinek. Nachosy lub chrupki kukurydziane, to również smaczna przekąska, która może dać maluchowi dużo frajdy. Aby się nie pokruszyły, dobrze jest zapakować je do foliowej torebki, którą następnie wypełnia się powietrzem za pomocą słomki. Do tak zróżnicowanych posiłków doskonale będą pasowały owoce, zapewniające dziecku codzienną dawkę witamin, niezbędnych mu do prawidłowego rozwoju.

Pełnowartościowy posiłek do szkoły i przedszkola

W posiłku dla dziecka poza pieczywem powinny znaleźć się warzywa i owoce, ale również białko w postaci sera, wędliny lub jajek. Kanapka, tortilla lub krakersy z pastą i dodatkami będą dla malucha smaczne i pożywne. Aby owoce wyglądały jak najbardziej apetycznie, dobrze jest pokroić je w niewielkie kawałki, a także skropić sokiem z cytryny, co na przykład zapobiegnie ciemnieniu jabłek. Warzywa można podzielić na mniejsze części i połączyć wykałaczką, którą warto oznaczyć, aby maluch na pewno ją zauważył. Termos dla dzieci jest doskonałym sposobem na oduczenie malucha picia niezdrowych, słodzonych napojów. Dobrze zapakowana owocowa herbata lub kompot mogą stanowić zdrową alternatywę dla napojów reklamowanych jako przeznaczone dla dzieci. Z termosem w plecaku, maluch nie będzie sięgał po chłodzone soki, które mogłyby powodować u niego ból gardła, kiedy napiłby się po zabawie z rówieśnikami.

Cechy dobrego bidonu dla dziecka

Poza ciepłymi napojami należy również zadbać o zdrowy sok lub wodę dla malucha, które będą mu niezbędne, kiedy na dworze zrobi się cieplej. Najlepszym wyborem jest bidon dla dzieci, dzięki któremu można pilnować, co dokładnie podaje się dziecku. Woda z kawałkami owoców lub niesłodzony sok sprawdzą się najlepiej dla najmłodszych. Butelkowane napoje, mogą mieć dobry skład, jednak nawet wtedy kupowanie ich nie jest dobre dla środowiska. Lepiej wybrać wykonany z trwałych i bezpiecznych dla malucha materiałów bidon. Może być on wykorzystany wielokrotnie, a dzięki specjalnemu zabezpieczeniu przed wylaniem nadaje się do używania w domu, szkole i podróży. Wyposażenie go w dziubek lub słomkę, pomoże maluchowi w nauce picia oraz ćwiczeniach mięśni twarzy, co może ułatwić mu późniejsze korzystanie z normalnych butelek. Jest to opcja nie tylko ekologiczna, ale również oszczędna. Za pomocą bidonów można kształtować w dziecku pozytywne nawyki żywieniowe, które zostaną z nim na długo.

Kolorowo i estetycznie

dziewczynki z bidonamiAkcesoria przeznaczone dla najmłodszych są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, a dodatkowo, aby maluchy chciały z nich korzystać, muszą się im podobać. Bidony powinny być wyposażone w przezroczystą część, dzięki której dzieci będą mogły kontrolować ilość wypitego soku. Nadruki z ich ulubionymi postaciami z bajek, wyraziste kolory i zwierzęce lub roślinne wzory najczęściej pojawiają się na pudełkach śniadaniowych, butelkach czy termosach dla najmłodszych. Dziecko będzie wyczekiwało czasu posiłku w szkole lub przedszkolu, kiedy wyjmie z tornistra barwne akcesoria. Zdrowy posiłek oraz woda z owocami lub niesłodzony sok będą dla niego przyjemnością, a nie obowiązkiem, niezależnie od tego jak maluch będzie zajęty w czasie pobytu poza domem. Warto zwrócić uwagę na to czym interesuje się dziecko, żeby wybrać dla niego odpowiednie pudełko czy butelkę. Kupując dopasowane do malucha akcesoria, dobrze jest również wybrać te o niewielkiej wielkości i wadze, aby produkty te były jak najwygodniejsze do noszenia.

Zdrowe nawyki żywieniowe można kształtować u dziecka, nawet jeżeli spędza dużą część dnia w szkole lub przedszkolu. Pakowanie maluchowi śniadania składającego się z pełnowartościowych składników jest doskonałym sposobem na przekonanie go do regularnego jedzenia. Dziecko z radością będzie otwierało pudełko śniadaniowe, kiedy znajdą się w nim kanapki, słodkości, owoce i przekąski. Wytrzymałe pojemniki na żywność odgrywają ważną rolę w tym, aby jedzenie dla malucha było świeże i wyglądało apetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *