Wybór wózka to bardzo istotna decyzja w życiu każdego rodzica. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele artykułów z tej kategorii w związku z czym nie tak łatwo się na coś zdecydować. Liczna grupa przyszłych opiekunów tak naprawdę nie wie, czym powinien wyróżniać się pierwszy pojazd ich dziecka. Wiele cech musi być dostosowanych do warunków, w jakich będą odbywać się przechadzki. Zatem na liczne pytania o tym, co będzie najlepsze trzeba odpowiedzieć sobie samemu, uwzględniając własne preferencje. Z całą pewnością warto zdecydować się na taki wózek, jaki posłuży maluszkowi na dłużej. Mowa tutaj o wielofunkcyjnym pojeździe z nazwą uzupełnioną o słowo „2w1” lub „3w1”. Oznacza to, że do zestawu dołączone zostały inne części, które swobodnie można wpiąć w stelaż, na przykład spacerówka. Ta w przeciwieństwie do gondoli posłuży szkrabowi przez kilka najbliższych lat, jest to więc oszczędność czasu i pieniędzy. Często do kompletu dołączony zostaje także fotelik samochodowy wzbogacony o odpowiednie adaptery. Sprawdzi się on zarówno na spacerach, jak i w podróży. Jest to szczególnie przydatna opcja, chociażby dla osób niedysponujących zbyt dużą ilością miejsca w bagażniku. W takim wypadku po złożeniu wózka z pewnością zabrakłoby miejsca na siedzisko.

Wózek w podróży, na co zwrócić uwagę?

rodzice z synkiem i wózkiem dziecięcymRodzice lubiący podróżować niekoniecznie muszą z tego rezygnować w momencie, gdy na świat przyjdzie ich maluszek. Wystarczy zainwestować w odpowiedni wózek dziecięcy, który umożliwi swobodne planowanie urlopu. Przeważnie z takimi wyjazdami wiążą się długie spacery, w związku z czym należy zwrócić szczególną uwagę na niektóre aspekty techniczne. Z pewnością kluczową rolę będą odgrywać koła. Podczas wycieczek poza miejsce zamieszkania trzeba spodziewać się jazdy po zróżnicowanym terenie, w którym sprawdzą się opony dmuchane. Te co prawda są podatne na przebicia, jednak zapewniają doskonałą amortyzację na wyboistej, nierównej drodze. Wtedy bez problemu można spacerować także przez lasy czy pola. Aby wózek dla dziecka prowadziło się wygodniej, wskazane jest postawienie na samonastawcze koła. Nie trudno je zablokować, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ten sposób wykonywanie jakichkolwiek manewrów nie będzie sprawiało najmniejszego problemu. Istotne okaże się dostosowanie czterokołowca nie tylko do dziecka, ale również rodziców. Mowa tutaj głównie o możliwości regulacji rączki. W ten sposób dopasowuje się ją do wzrostu, co pomoże uniknąć dyskomfortu oraz bólu ramion z powodu złej postawy. Kolejną ważną cechą jest łatwość w składaniu. Choć w pierwszej chwili nie wydaje się to konieczne, tak po pewnym czasie męczenia się z opornym wózkiem na pewno doceni się taką właściwość.

Wózek spacerowy dla starszego dziecka

Długie spacery są doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu z rodziną. To także szansa na pooddychanie świeżym powietrzem, zresetowania umysłu i zapomnienie o problemach życia codziennego. Relaksujący wypad często mogą zakłócić dzieci, które zaczną narzekać na bolące nóżki. Aby uniknąć takich sytuacji, nawet dla nieco starszych pociech warto zabrać wózek spacerowy. Choć samodzielne zwiedzanie świata do pewnego czasu jest dla najmłodszych bardzo ciekawe, to jednak potrafią dość szybko stracić energię. Decydując się na długą przechadzkę, najczęściej stawia się na las. Więc i w tym przypadku należy zwrócić uwagę na rodzaj kółek i ich amortyzację. Najlepszym wariantem będą te dmuchane, gumowe. W ten sposób bez problemu pokona się nierówne, czy nawet piaszczyste tereny. Regulacja oparcia może okazać się niezwykle przydatna, gdy maluch uwielbia robić sobie drzemki na świeżym powietrzu. Specjalna siateczka w budce, która ma chronić przed słońcem, zagwarantuje lepszą cyrkulację powietrza. Dzięki temu zapewni się małemu pasażerowi odpowiedni komfort. Warto też, aby była z nieprzemakalnego materiału. W ten sposób w razie nagłego deszczu na długim spacerze dziecko nie będzie narażone na zmoknięcie i potencjalne przeziębienia. Lekkość konstrukcji również ma znaczenie. W ten sposób prowadzenie wózka nie obciąży rodzica, a w razie czego bez problemu będzie można go podnieść i przenieść. Należy także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Musi być on jak najbardziej wytrzymały, a czyszczenie nie powinno być trudne. Przechadzki z dziećmi z pewnością dostarczą mu nie jednych plam, w efekcie czego potrzebne będzie pranie.

Akcesoria przydatne przy dłuższych spacerach

chłopiec w wózku dla dzieciZakup wózka to połowa sukcesu, ważne mogą okazać się także akcesoria. Większość z nich nie zostaje jednak dołączona do zestawu, więc warto zakupić je oddzielnie. Przed słońcem pomoże osłonić malca parasolka. Dzięki specjalnemu uchwytowi można ją przyczepić do stelaża i złożyć, gdy ta jest niepotrzebna. Z pewnością przyda się także specjalna torba doczepiana do rączki wózka. W ten sposób z łatwością przechowa się wszystkie potrzebne rzeczy – klucze, telefon, chusteczki, butelkę z sokiem czy coś do przekąszenia. Występują one w wielu kolorach i wzorach, w związku z czym łatwo dopasować ją do designu czterokołowca. Przegródki wewnątrz zapewnią dobrą organizację, a miejsce na butelkę wzbogacone o specjalną folię pomoże utrzymać np. mleko lub herbatę w odpowiedniej temperaturze. Sprawdzi się to szczególnie podczas długich, jesiennych spacerów. Latem zaś funkcjonalne będą podkładki oddychające, dzięki którym dziecko będzie się znacznie mniej pocić. Jesienią warto zainwestować w osłonę przeciwdeszczową, ponieważ długie przechadzki są świetną formą spędzania wolnego czasu nie tylko wtedy, gdy jest ciepło. Wycieczki zimą również mogą być miłe, wystarczy ubrać ciepło maluszka, a dodatkowo wyposażyć go w śpiworek do wózka. Na rynku występuje pełno najróżniejszych dodatków do wózków, więc w tym zakresie nic rodzica nie ogranicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *