Ładna pogoda sprzyja wyjazdom zarówno weekendowym, jak i tym dłuższym. Nadchodzące wakacje to świetny czas, aby stosunkowo szybko zaopatrzyć się w odpowiednie bagaże dla siebie, ale i swoich pociech, aby tuż przed planowanym wyjazdem nie zawracać sobie głowy tym, że domownicy nie mają w co spakować swoich rzeczy. Warto szybciej przemyśleć zakup, aby wszystkie akcesoria były solidne, funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb użytkownika. O ile w przypadku dorosłych wybór wydaje się prosty, o tyle w kwestii dzieci, może sprawiać problemy. Wszystko dlatego, że walizki powinny być dopasowanie nie tylko do ich wieku, ale również okoliczności. Niektóre sprawdzą się podczas wyjazdu z rodzicami, inne zaś w trakcie szkolnej wycieczki. Kiedy dziecko jest już wystarczająco samodzielne, własny bagaż będzie sposobem nauki dbania o swoje rzeczy, organizacji, ale także poniekąd i odpowiedzialności. Istotną rolę w kwestii wyboru konkretnego modelu odgrywają funkcjonalność, jakość wykonania oraz estetyka. Uwzględniając wszystkie te aspekty, można wybrać się na poszukiwania idealnej walizki dla dzieci.

Miękka czy twarda walizka – która lepsza?

dziewczynka leży na spakowanej walizce dla dzieciWalizki dostępne są w dwóch wariantach — miękkim i twardym. Oba z nich są dobre, jednak każda zda egzamin w innych warunkach. Pierwsze z wymienionych to rozwiązanie na wyjazdy rodzinne, w trakcie których najprawdopodobniej rodzice będą przenosić rzeczy swojej pociechy. W takim przypadku nie musi być wyposażona m.in. w dodatkowe kółka. Inaczej wygląda to jeśli maluch bierze udział w zorganizowanej wycieczce ze swoimi rówieśnikami. Wtedy też niezastąpiona okazuje się twarda walizka na kółkach dla dzieci, dzięki którym samodzielne przenoszenie bagażu jest łatwiejsze, a przede wszystkim mniej męczące. Ponadto są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia. Walizki podróżne wybrać można z dwoma bądź czterema kółkami. U najmłodszych sprawdzą się te z większą liczbą, ponieważ obrotowa konstrukcja umożliwia prowadzenie ich bokiem oraz przodem. Należałoby również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Te zrobione z plastiku to budżetowe opcje, jednak ze względu na wytrzymałość niewarte polecenia. Szybko ulegają zniszczeniu, a także średnio radzą sobie z nierówną powierzchnią, w porównaniu do kauczukowych. Kupując walizkę dla swojego dziecka, warto uwzględniać jej wagę. Konstrukcje o dużej masie mogą się nie sprawdzić, ponieważ mogłyby dodatkowo obciążyć malucha. Korzystanie z walizki nie powinno przeciążać kręgosłupa pociechy.

Wielkość oraz wygląd walizki dla dzieci

Walizka to spory wydatek, szczególnie jeśli chodzi o produkt dobrej jakości. Zaopatrując się w tę przeznaczoną dla swojego dziecka, warto mieć na uwadze, że szybko rośnie, więc przy nieprzemyślanym zakupie, niedługo konieczny będzie zakup kolejnej. Świetną alternatywą jest ta, posiadająca regulowaną rączkę oraz blokadę na wielu wysokościach. Pozwoli to na dopasowanie jej do aktualnego wzrostu pociechy, dbając o prawidłową postawę ciała. Nie wolno również zapominać o ogólnej estetyce. Walizka podróżna dla dzieci powinna być dopasowana do ich indywidualnych preferencji. Zwiększa to prawdopodobieństwo potencjalnej chęci samodzielnego pakowania i tym samym nauki m.in. organizacji. Ulubione postacie z baśni i bajek, kolor bądź motyw na bagażu mogą zachęcać dzieci do dbania o niego. Ponadto będzie wyróżniać się spośród innych, dlatego łatwiej można ją zauważyć np. na lotnisku. Nie należy także zapominać o komforcie pełniącym najważniejszą funkcję. Wygodę z pewnością zapewni odpowiednia liczba przegródek wewnątrz i pasy zabezpieczające zawartość, dzięki którym rzeczy nie będą zmieniać swojego położenia w trakcie transportu.

Cena proporcjonalna do jakości produktów

dziewczynka pakuje się do walizki podróżnej dla dzieciCena różni się w zależności od użytego materiału do stworzenia konkretnego produktu. Dlatego walizka dla dzieci z poliwęglanu czy włókna szklanego – czyli tworzyw przeznaczonych do produkcji twardych – będzie droższa niż wykonana z np. nylonu wykorzystywanego do tworzenia miękkich wariantów bagaży. Na koszt wpłyną również kółka, rodzaje zamków, wielkość, regulowana rączka, opcja blokady czy zamek szyfrowy. Przy artykułach przeznaczonych dla dzieci warto zainwestować w kauczukowe kółka, które mogą obracać się o 360 stopni, a także solidne zamki. Kłopoty z układaniem rzeczy przez pociechy mogą sprawić, że słabe nie poradzą sobie z napięciem i ulegną zniszczeniu. Powrót z wycieczki z zepsutym suwakiem może być nie tylko stresujący, ale także uciążliwy, szczególnie dla dziecka. Zamek na kod nie jest najlepszą opcją, ponieważ pamięć u kilkulatków potrafi szwankować, sprawiając im tym samym przykrość. Nie należy oszczędzać na walizce zwłaszcza dziecięcej, czyli tej, rosnącej razem z nim i służyć przez kilka lat. Wygoda oraz komfort najmłodszych to kluczowe aspekty, o których nie wolno zapominać, wybierając dany model. Najczęściej jednak cena idzie w parze z jakością, dlatego należałoby przygotować się na wydatek rzędu 200-300 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *