Lato to czas, gdy większość ludzi decyduje się na wakacje. Zaczynają rozplanowywać wyjazd w góry, za granicę, jednak najczęściej wybór pada na morze lub jezioro. Takie miejsca w upalne dni są idealnym miejscem na schłodzenie się, a zabawy w piasku to coś, co uwielbia większość dzieci. Warto jednak należycie się przygotować do takiej podróży i w zależności od wieku pociech zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Kosmetykiem, o którym nie wolno wtedy zapominać jest krem z filtrem. Sprawdzi się podczas wakacji dla całej rodziny. Trzeba pamiętać o tym, aby chronić dzieci przed nadmiarem promieni słonecznych.

Jak wiadomo, skóra maluszków jest bardzo delikatna, dlatego istnieje wysokie ryzyko poparzeń. Kremem powinno się więc smarować wszystkie odsłonięte części ciała – w przypadku dziecka strój zazwyczaj nie zakrywa w pełni rączek i nóżek, dlatego najlepiej nasmarować je całe. Należy powtórzyć tę czynność po każdym wyjściu z wody, ponieważ ta najprawdopodobniej zdążyła zmyć nałożoną warstwę ochronną. Przydatna z całą pewnością okaże się także czapeczka z daszkiem, ochroni ona głowę pociechy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Pomoże to uniknąć późniejszego bólu głowy i ewentualnych udarów. Pielęgnacja to bardzo ważna część każdego wyjścia na plażę, jednak nie warto zapominać o artykułach, które urozmaicą najmłodszym zabawę na piasku i w wodzie. Co warto zakupić?

W jakie zabawki na plażę warto zainwestować?

dmuchana zabawka do wody w kształcie czarno-białego delfinaPodstawowym akcesorium, jakie zna każdy maluch, jest zestaw zabawek do piasku – wiaderko, grabki, łopatka i różnorodne foremki. To właśnie za ich pomocą powstają wspaniałe budowle sprawiające najmłodszym dużo radości. Zatem idąc na plażę, warto wyposażyć się w gadżety tego typu, istnieje również możliwość nabycia innych dodatków typu konewka czy sitko. Zakup nie należy do trudnych, ponieważ z łatwością można znaleźć komplety na wielu stoiskach i w sklepach. Z pewnością należy zaopatrzyć się także w zabawki do wody. Będą to głównie najróżniejsze dmuchane akcesoria, takie jak kółka ratunkowe, kolorowe piłki czy zwierzątka. Jeśli dziecko wydaje się jeszcze niepewne lub nie potrafi pływać, należy zapewnić mu komfort i zadbać o rękawki czy grzbiet rekina, który w razie potrzeby utrzymają je na powierzchni.

Różnorodny design i motywy pozwolą na dobranie czegoś, co wpisze się w gust dziecka, a tym samym zachęci je do korzystania i dbania o swoje rzeczy. Plażowe zabawy z pewnością urozmaicą pistolety wodne. Na rynku dostępne są te wykonane z plastiku lub pianki. Wystarczy uzupełnić zbiornik wodą i można rozpocząć wspaniałą zabawę, biegając po piasku i jednocześnie się chłodząc. Warto wspomnieć, że maluszki nie powinny wchodzić same do wody, a obecność osoby dorosłej jest niezbędna. Może być to z czasem męczące dla rodziców, dlatego dla mniejszych szkrabów idealnie sprawdzą się małe, przenośne baseniki. Napełnia się je wodą i sadza w nich brzdące. Dzięki temu ma się pewność, że są bezpieczne, a jednocześnie czerpią satysfakcję z pluskania się i chłodzenia.

Czym są pieluszki do wody?

dziewczynki w okularkach przeciwsłonecznych na basenie bawiące się w pieluszkach do wodyZabawa w zbiornikach wodnych bez znaczenia na to, czy to w morzu, jeziorze czy zwykłym basenie może być czymś przyjemnym nie tylko dla starszych dzieci, ale też tych młodszych. Ogranicza je jednak pewien szczegół – pampers. Zamoczenie go z pewnością nie byłoby niczym przyjemnym dla maluszka i jego rodzica. Stałby się ciężki i mógłby wychładzać brzdąca, co zwiększałoby ryzyko zachorowania. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są pieluszki do wody. Ich rola pozostaje taka sama jak w przypadku standardowych pampersów. To ważny element wakacyjnego wyjazdu, ponieważ nie wszystkie brzdące są w stanie panować nad swoimi potrzebami fizjologicznymi.

Tego typu pielucha ma neoprenową, wodoodporną powłokę, dzięki czemu nie nasiąka wodą. Zapobiega też przedostawaniu się zawartości na zewnątrz. Przy zakupie szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar. Powinna przylegać do ciała maluszka, ale jednocześnie nie może go nigdzie uciskać. Sprawiałoby to duży dyskomfort i ograniczałoby ruchy. Z kolei zbyt luźna z pewnością będzie się zsuwała, co również nie byłoby wygodne ani praktyczne. Istnieją różne rodzaje, zarówno te jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku. Drugi wariant jest bardziej ekologiczny – wystarczy przepłukać, wysuszyć i staje się gotowa do ponownego założenia, dalej zachowując swoje właściwości.

Czy buty do wody są potrzebne?

Buty wodne wciąż są dość niedocenianym obuwiem. Sprawdzą się jednak w każdym zbiorniku wodnym – na basenie, nad morzem, jeziorem, a szczególnie podczas brodzenia w strumieniach np. górskich. Ich głównym zadaniem jest ochrona stóp przed ostrymi elementami, które mogą znaleźć się pod powierzchnią wody, takimi jak kamienie, jeżowce, plastik, szkło i inne. Zabezpieczają też przed różnymi bakteriami i poślizgnięciem się. Buty do wody dla dzieci powinny być wykonane z wytrzymałego materiału. Podeszwa musi być gruba i elastyczna, w przeciwnym razie może ograniczać ruchy.

Ważna pozostaje też przewiewność, oddychalność, aby stopa się w nich nie odparzała. Tego typu obuwie powinno również szybko schnąć. Podobnie jak w innych typach butów trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Za małe z pewnością nie będą wygodne, a dobrze dobrane sprawdzą się w każdych okolicznościach, nawet podczas zwykłych spacerów po plaży. Jest to przydatna rzecz, w którą warto wyposażyć swoje dzieci. Te są bardzo ruchliwe, a dzięki temu akcesorium będą mogły wchodzić do wody w każdych warunkach, bez ryzyka uszkodzenia sobie stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *