Wrzesień to czas kompletowania wyprawki szkolnej. Oprócz plecaka, zeszytów, piórnika, długopisów czy ubrań niezbędny okaże się również pojemnik na drugie śniadanie. Jak powszechnie wiadomo pierwszy posiłek to najważniejsze danie w ciągu dnia, dlatego też nie wolno tego bagatelizować. W niektórych szkołach można spotkać sklepiki ze zdrową żywnością, niemniej jednak spora ich część opiera się na niezdrowych przekąskach oraz słodzonych napojach. Dlatego też warto zadbać o odżywianie się swoich dzieci, aby te nie sięgały po słodycze i tego typu produkty. W związku z tym, że większość osób jest wzrokowcami, szczególnie najmłodsi, posiłki powinny być nie tylko estetycznie wykonane, ale jednakowo ładnie zapakowane. 

Różnorodne kolory zachęcają dzieci, nawet największe „niejadki” do jedzenia. Warto zatem zastanowić się nad wyborem pojemnika na drugie śniadania, ponieważ jego wygląd oraz funkcjonalność może wpływać na atrakcyjność posiłków w oczach pociechy. Ponadto trzymanie owoców czy kanapek zapakowanych tylko w papier śniadaniowy lub woreczki foliowe w plecaku często kończy się ich zniekształceniem, co niestety zniechęca do spożycia. Dlatego zaleca się zaopatrzenie w odpowiedni lunchbox dla dzieci. Na rynku dostępne są najróżniejsze opakowania na kanapki i przekąski, w związku z czym nikt nie powinien mieć problemu z doborem odpowiedniego akcesorium dla swojej pociechy.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem śniadaniówki?

śniadaniówka do szkoły

Przed zakupem tego typu produktów trzeba się zastanowić nad wyborem konkretnych wariantów, ponieważ jest ich naprawdę sporo. Kluczowym aspektem okazuje się zwrócenie uwagi na materiał i jakość wykonania akcesorium, a także aspekty wizualne. W dużej mierze to właśnie od wyglądu zależeć będzie chęć korzystania ze lunchboxu przez najmłodszych. Śniadaniówka dla dzieci występuje w różnych rozmiarach oraz modelach. Największą popularnością cieszą się pojemniki z przegródkami, które umożliwiają oddzielenie od siebie różnych pokarmów np. owoców od kanapek. Świetnie sprawdzą się, jeśli maluchy lubią różnorodność w daniach. Bez problemu można zapakować w nie orzeszki, pokrojone warzywa czy tosty. Niemniej jednak budowa takich opakowań przekłada się na ich użytkowość. Należy sprawdzić, czy po zamknięciu, przegródki stykają się z pokrywką. W innym przypadku podczas transportu niewielkie produkty mogłyby zmienić swoje położenie, mieszając się.

Dwupoziomowe śniadaniówki do szkoły

Jeśli dziecko zostaje na dodatkowych zajęciach, bądź przebywa na świetlicy, powinno mieć przygotowaną stosowną liczbę posiłków. Wówczas potrzebna okaże się dwupoziomowa śniadaniówka do szkoły. W zależności od modelu pojemniki będą się różnić. Można znaleźć takie, w których oba poziomy spinane są gumką lub łączone przy pomocy klipsów. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych lunchboxów z przegródkami, pokrywki poszczególnych pięter, muszą stykać się z przedziałkami, aby zawartość się nie przemieszczała. Warto również sprawdzić, czy mają uszczelkę, ponieważ to gwarancja  lepszej szczelności. Ponadto komory oddzielające dania muszą być solidne, dzięki czemu prawdopodobieństwo odkształcania się ich zostaje zminimalizowane. Niektóre z dostępnych na rynku modeli wyposażone są także w zestaw sztućców. Nie trzeba się wówczas martwić o zabieranie ich osobno, ponieważ umieszczone będą pod zewnętrzną pokrywką. Niemniej jednak uchwyt do ich montażu powinien być wysokiej jakości. W innym przypadku po dłuższym eksploatowaniu przestanie pełnić swoją funkcję.

Materiał wykonania śniadaniówek odgrywa istotną rolę 

śniadaniówka do szkoły

Zakup lunchboxów to niewielki koszt, ponieważ można znaleźć produkty już za kilka złotych. Rodzice dla swoich pociech najczęściej wybierają propozycje z motywami bajkowymi lub bogato zdobione. To ważny aspekt mogący zachęcić najmłodszych do korzystania z nich – chociażby chcąc pochwalić się swoim rówieśnikom w trakcie śniadania. Ozdabiane są jednakowo pojemniki wykonane z plastiku, szła jak i silikonu. Kwestia materiału odgrywa kluczową rolę. Należy zwracać uwagę na tworzywo oraz informacje o nim. W przypadku plastiku producent jest zobowiązany umieścić wzmiankę o braku BPA, czyli szkodliwego związku chemicznego mającego wpływ na układ hormonalny i przyczyniający się do chorób nowotworowych. Niezależnie od materiału wykonania śniadaniówka powinna być stabilna, a także solidna.

Silikonowe są nieco mniej stateczne, niemniej jednak nie połamią się pod naciskiem, a po zjedzeniu da się je złożyć. Trzeba kłaść je na wierzchu, aby się nie zniekształcały. Tworzywo musi charakteryzować się odpowiednią grubością – zbyt cienkie szybko ulegnie zniszczeniu. Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele modeli lunchboxów, które świetnie sprawdzą się dla dzieci do szkoły. Są także wersje z wkładami chłodzącymi w zestawach, pozwalającymi utrzymać świeżość jedzenia na dłużej. Warto jednak pamiętać, że nie wolno kłaść posiłków bezpośrednio na nich. Wystarczy włożyć wkład do zamrażalki na kilka godzin, a potem umieścić go w śniadaniówce. Można kupić również akcesoria dedykowane zupom czy sałatkom. Wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji rodziców i najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *