Now Reading
5 niezwykłych pomysłów na kreatywne odliczanie dni do porodu
0

Od momentu, kiedy na teście pojawią się dwie kreski, każda mama liczy. Miesiące, tygodnie i dni do porodu. Do dnia, kiedy długo wyczekiwane maleństwo pojawi się na świecie. Ten czas często dłuży się okrutnie, ale…. Można go sobie uprzyjemnić! A przy okazji stworzyć też niezwykłą pamiątkę.

 

Termin porodu to pierwsza rzecz, którą wylicza ginekolog w czasie wizyty w drugim miesiącu ciąży. Ale nie trzeba czekać aż tak długo, większość mam z powodzeniem wylicza tę datę samodzielnie, z drobną pomocą poradników i kalendarzy dostępnych w internecie. Warto zajrzeć np. na stronę http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/15/1661-kalendarz-porodu–jak-obliczyc-termin-porodu i od razu sprawdzić, którego dnia na świecie powinno się pojawić maleństwo. Macie już datę? W takim razie możecie zacząć wielkie odliczanie! To świetna zabawa dla przyszłych rodziców, ale też dobre rozwiązanie, które pozwoli się oswoić z myślą o rodzeństwie starszym dzieciom.

 

 

Zrób kalendarz!

18

W wersji najprostszej sprawdzi się nawet najzwyklejszy ścienny kalendarz, na którym będziecie skreślać każdy mijający dzień. W wersji mniej typowej może to być kalendarz na koszulce, na którym zaznacza się mazakiem do tkanin minione tygodnie, a potem uwiecznia się rosnący brzuch na fotografii. Przyszłe mamy, które mają wolną chwilę i choć odrobinę zdolności manualnych, mogą też przygotować samodzielnie coś na wzór modnych ostatnio kalendarzy adwentowych. 40 ponumerowanych kieszonek, w których ukryte będą drobne nagrody i niespodzianki (np. karteczka z talonem na lody czy ulubiony błyszczyk do ust) to świetny sposób na zrobienie przyjemności samej sobie albo przyszłemu starszemu rodzeństwu. Dużym powodzeniem cieszą się też tablice kredowe, na których można zapisywać liczbę dni pozostałych do porodu i podobnie działające drewniane-kalendarze klocki. Można je wykonać samemu lub upolować na portalach z rękodziełem.

Daj się sfotografować

Pomysł banalnie prosty, wystarczy co określony czas cyknąć fotkę. Dokumentowany co tydzień rozwój ciąży stworzy piękny cykl, który będzie wspaniałą pamiątką. Zdjęcia można wywołać w formie książki albo w większym formacie jako plakat na ścianę. Wiele mam dzieli się też tak przygotowanymi zdjęciami z bliskimi. Ale choć rosnący, ciążowy brzuch sam w sobie jest piękny, można też pokusić się o odrobinę kreatywności. Wykorzystaj do zdjęć np. owoce, które obrazują rozmiar dziecka w brzuchu, albo poproś o pomoc starsze rodzeństwo, które pomoże ci centymetrem krawieckim zmierzyć obwód brzucha. Możesz też kupić karty z gotowymi podpisami na każdy tydzień ciąży.

20

A może prace plastyczne?

Ta propozycja spodoba się zwłaszcza dzieciom. Zróbcie dłuuuuuuugi łańcuch. Niech ma 40 elementów albo…. 266! Czyli tyle ile tygodni lub dni ma ciąża. Odliczając do terminu porodu, ściągajcie po jednym elemencie łańcucha. To świetnie obrazuje małemu człowiekowi upływający czas. Podobny łańcuch można też wykonać domowym sposobem z klamerek, samych albo z przyczepionymi liczbami oznaczającymi 40 tygodni ciąży. Pomysł prosty, tani, a w pamięci kilkulatka pozostanie na długo!

Nakręć filmik

Dużą popularnością cieszą się też filmiki, robione techniką hyperlapse. Jest ona dość trudna, choć z pomocą odpowiednich aplikacji można tego typu filmy nakręcić nawet telefonem. Podobny efekt można też uzyskać łącząc w prezentację zdjęcia robione za każdym razem z tego samego miejsca i w zbliżonej aranżacji. Jeśli masz ochotę obejrzeć ciążowe filmiki, które podbiły internet, zajrzyj pod jeden z poniższych linków:

 

Zainstaluj aplikację

Ten sposób nie pozostawia pamiątki, ale pozwala śledzić na bieżąco przebieg ciąży i odliczać dni do terminu porodu. Wiele aplikacji dostępnych na smartfony i tablety można zainstalować w polskiej wersji językowej, np. Moja ciąża czy Asystent ciążowy. Tego typu programy mają też dodatkowe funkcje, np. dają możliwość śledzenia przyrostu wagi w czasie ciąży i przypominają o nowym tygodniu, ważnych momentach ciąży czy badaniach.

What's your reaction?
Ważne
0%
Zaskakujące
100%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*