Ćwiczenia
Now Reading
6 rzeczy, które możesz zrobić kiedy potrzebujesz więcej snu
0

otulaczwoombie.pl6 rzeczy, które możesz zrobić kiedy potrzebujesz więcej snu

Sen… odkąd w Twoim domu pojawiło się dziecko, sen stał się dobrem reglamentowanym. Przypominasz sobie chwile, gdy jako dziecko prosiłaś rodziców o „jeszcze 3 minutki!”, gdy nie mogłaś zasnąć przewracając się z boku na bok, gdy jako młoda dziewczyna wcale nie chciałaś wracać do domu po całonocnej imprezie. Ile byś teraz dała by mieć tyle energii! Niedobory snu wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie. Gdy zdarzają się sporadycznie – pół biedy. Pierwsze miesiące macierzyństwa to jednak batalia o każdą godzinę nocnego odpoczynku.
Co możesz zrobić gdy potrzebujesz więcej snu? Po pierwsze i najważniejsze zapoznaj się z metodą „5S” Dr Harveya Karpa i jego WYŁĄCZNIKIEM PŁACZU DZIECKA – tak, to nie żart! Kolejne kroki poniżej:

1. Najbardziej oczywiste i być może najtrudniejsze – poprosić o pomoc. Poproś męża, babcię czy dziadka by zaopiekowali się dzieckiem na czas Twojej drzemki. Jeśli karmisz piersią, odciągnij pokarm lub połóż się z dzieckiem, kiedy obudzi się głodne (w Woombie), wystawisz pierś, nakarmisz i dzieciątko dalej będzie słodko spało a ty razem zanim. To zbawienna moc owijania dziecka, która nie raz uratuje twój sen.

2. Śpij podczas drzemek dziecka. Po prostu. W domu nie jest posprzątane, a obiad nie jest gotowy? Trudno – matka też człowiek. Nie musimy być perfekcyjne. Najważniejsze, aby dbać o nasze dziecko, reszta może poczekać. A obiad może ugotować mama bądź można zamówić coś na wynos. Daj sobie odpocząć!

3. Połóż się na chwilkę i zamknij oczy. Nie jest to wprawdzie sen, ale nawet taki 15 – to minutowy odpoczynek pozwoli odpocząć zmęczonej głowie.

4. Nie przesadzaj z kawą. Owszem, pomaga ona „trzymać pion”, lecz powoduje także wypłukanie z organizmu ważnych substancji. Ponadto pita w nadmiarze odwadnia. A brak snu i odwodnienie = bardzo kiepskie samopoczucie. Pita w zbyt dużych ilościach powoduje także problemy z zasypianiem. Uważaj również z herbatami, pij je tylko do pewnej godziny. Utrzymują twój organizm dłużej pobudzony niż kawa.

5. Twoje dziecko ma problemy ze snem i kolkami, ząbkowaniem? Więc i Ty nie śpisz… uzupełnij wasz niemowlęcy asortyment o niezbędne rzeczy – Woombie, które wraz z metodą Dr Harvey’a Karpa poskromi kolki, problem z zaśnięciem dziecka z powodu przemęczenia lub po prostu będzie zapobiegać nadmiernemu wybudzaniu się poprzez odruch moro i machanie rączkami. Twoje dziecko dzięki Woombie poczuje się jak u ciebie w brzuszku. Dalej, syrop przeciwgorączkowy, maść na ząbkowanie… oczywiście używaj ich tylko wtedy gdy są potrzebne! Gdy nie ma bólu dziecko spokojniej śpi – i ty także.

6. Zaangażuj męża w nocną opiekę nad dzieckiem. Tak, z pewnością masz wyrzuty sumienia, gdy budzisz męża w nocy. Bo w końcu on w dzień pracuje i wraca zmęczony. Ale Ty jesteś w swojej „pracy” 24/7, prawda? Przespana noc to przywilej, gdy w domu jest malutkie dziecko. Skorzystaj z niego!

Śpij na zdrowie!

otulacz woombie

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Zaskakujące
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Agata Wiercieńska
Agata Wiercieńska
Mama rozrabiającej i wszędobylskiej czterolatki. Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z sektorem badań rynkowych. W domu powtarzam wszystko po 10 razy, skaczę, tańczę, tłumaczę, znoszę fochy, sprzątam, gotuję, sprzatam zabawki i staram się nie zwariować :) W pracy odpoczywam i spełniam się zawodowo. W wolnych chwilach lubię poćwiczyć, złapać za długopis - popisać, porysować... czasem sama, ale jednak częściej z dzieckiem :)

Leave a Response

*