Now Reading
6 sposobów na zamaskowanie odrostów, które warto znać
0

Chcesz powrócić do naturalnego koloru włosów, lecz widmo nieestetycznych odrostów spędza Ci sen z powiek? Oto 6 sprytnych sposobów, dzięki którym szybko zamaskujesz odrost i będziesz cieszyć się nienaganną fryzurą!

1. Fryzury pomocne w maskowaniu odrostów
Najprostszą metodą na zakrycie odrostu jest zamaskowanie go przy pomocy odpowiednio wykonanej fryzury. Zacznij od przedziałka – po prostu lekko go przesuń. Zawsze nosiłaś go z lewej strony? Teraz zaczesz go na prawo. W ten sposób włosy zyskają na objętości, a to z kolei sprawi, że odrost będzie mniej widoczny. Podobny efekt uzyskasz również, kręcąc pasma w grube loki. Odrost stanie się także mniej widoczny, gdy zaczeszesz włosy w górę, np. formując wysoki kucyk lub koczek. Podobnie działają też warkocze. Na splecionych pasmach odrost ładnie przeplecie się z naturalnymi włosami, tworząc ciekawy gradient.

 

2. „Makijaż włosów”
Co kryje się pod pojęciem „makijażu włosów”? Na rynku można znaleźć kosmetyki działające na zasadzie klasycznej maskary – składające się z buteleczki z tuszem koloryzującym oraz pędzelkiem. Środek należy nanieść przy pomocy aplikatora na odrost, pozostawić do wyschnięcia, a następnie przeczesać włosy. Dostępne są też preparaty o takim działaniu, które wyglądem przypominają pomadkę – ich niewielka forma pozwala na noszenie w torebce i używanie w każdej sytuacji. Oczywiście uzyskany w ten sposób efekt nie będzie zbyt trwały – w zupełności wystarczy jednak na dopracowanie fryzury przed ważnym wyjściem. Produkty tego rodzaju znajdziesz m.in. w asortymencie marek Alterna czy też L’oreal Professionnel do włosów, w kilku wariantach kolorystycznych.

 

3. Dla miłośników naturalnych sposobów – ziołowe płukanki
Stawiasz wyłącznie na naturalne sposoby pielęgnacji skóry i włosów? Z pewnością docenisz zatem możliwości, jakie dają ziołowe płukanki. Dzięki nim uzyskasz efekt łagodnego przejścia pomiędzy naturalną barwą a farbą. Blondynki powinny sięgnąć po płukanki z rumiankiem i cytryną w roli głównej, które podziałają rozjaśniająco i rozświetlająco. Brunetki mogą skorzystać z preparatów na bazie kory dęby lub łupin orzecha włoskiego – zapewnią włosom głęboki, ciemny kolor.

 

4. Akcesoria do włosów, które odwrócą uwagę od odrostu
Chcesz, aby odrost nie rzucał się w oczy? Możesz go sprytnie zamaskować i odciągnąć od niego spojrzenia, wykańczając fryzurę odpowiednimi akcesoriami. W tej roli najlepiej sprawdzą się np. szerokie opaski, okulary przeciwsłoneczne lub chustki przewiązane wokół głowy. Możesz np. upiąć włosy w wysoki kok i przyozdobić go bandamką z ozdobnym supełkiem – zyskasz modną fryzurę w stylu pin-up girl, a jednocześnie zamaskujesz odrost!

 

5. Szampony koloryzujące
W walce z odrostem pomogą Ci również szampony koloryzujące, które wyrównają ubytek w kolorze włosów. Musisz jednak pamiętać o tym, że efekt tego zabiegu nie będzie zbyt trwały – utrzyma się maksymalnie przez tydzień, w zależności od wybranego preparatu. Musisz więc pamiętać o tym, aby regularnie powtarzać aplikację szamponu.

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*