Po porodzie
Now Reading
8 prostych sposobów jak pomóc młodej mamie
0

jak pomóc młodej mamie

8 prostych sposobów jak pomóc młodej mamie

 

Jak pomóc młodej mamie? Każdy kto jest młodym rodzicem lub ma za sobą ten etap, doskonale wie lub pamięta jak jest się wówczas wykończonym. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że śpiąc tak mało, można jeszcze żyć a co dopiero funkcjonować i zajmować się innym (małym i bezbronnym) człowiekiem.

Wszyscy przez to przeszliśmy i przejdziemy, jednak niezbędna a z pewnością zbawienna jest pomoc innych. Jeśli masz wśród znajomych młodą mamę, nie pozwól jej przechodzić przez ten etap samej. Poznaj kilka sposobów na to jak w naprawdę prosty sposób możesz jej pomóc.

1. Przynieś jej obiad – Często przygotowywanie obiadu przy noworodku a nawet już niemowlęciu graniczy z cudem. Tak, po prostu nie jest to możliwe. Nie musisz kupować wykwintnego dania z restauracji, wystarczy, że ugotujesz coś w domu i przyniesiesz jej gotowe do domu. Z przyjemnością zje coś ciepłego. „Domowe” smaki w tej sytuacji będą jedną z największych przyjemności życia, o których marzy młoda mama.

2. Zajmij się jej dziećmi (dzieckiem) przez kilka godzin – Nie musisz robić nic specjalnego, po prostu zajmij się nim(i) przez chwilę gdzieś poza domem, żeby matka mogła zrobić cokolwiek na co ma ochotę. Nawet jeśli miałoby to być leżenie na kanapie i nic nie robienie,  spanie, umycie się(tak!) lub snucie po domu czy czytanie gazety.

3. Pomóż w pracach „domowych” – Kiedy jesteś wyczerpana, problemem i zbędną czynnością staje się nawet włożenie naczyń do zmywarki. A jak już jakimś cudem uda się to zrobić to wyjęcie ich nie jest takie proste. O myciu ręcznym naczyń nawet nie wspomnę. Śmieci? One się rozmnażają! Nie musisz czyścić całego domu niczym Perfekcyjna Pani Domu. Wynieś śmieci, pozmywaj, rozładuj zmywarkę, złóż pranie. To naprawdę ogromna pomoc.

4. Kup jej kawę – Jest wykoczona. Jedyne o czym marzy poza snem to kawa. Tak będzie jeszcze przez jakiś czas… Nawet jeśli karmi, może odciągnąć pokarm i pominąć jedno karmienie podając dziecku mleko łyżeczką. Pyszna, pachnąca kawa, lub po prostu kawa(!) to zmaterializowanie jej marzeń.

5. Podaruj jej rzeczy z drugiej ręki – Nawet jeśli twoje dzieci są starsze i rzeczy po nich nie pasują jeszcze na małego człowieka to za chwilę już będą jak znalazł. Dzieci podczas pierwszych lat życia szybko wyrastają z ubrań, nie niszcząc ich nawet. Nie ma potrzeby kupowania wszystkiego na nowo. Jeśli możesz ją tak wspomóc to zaufaj mi, będzie wdzięczna.

6. Zrób jej zakupy – Oczywiście, najprowdopodobniej odda ci za nie pieniądze, ale nic nie szkodzi. Samo to, że zadzwonisz i spytasz czego potrzebuje ze sklepu oszczędzi jej pakowania i wyprawy z małym(i) dziećmi. Pakowania niezbędnych rzeczy, których wówczas jest sporo, wkładania do fotelików, przebierania trzy razy przed wyjściem…

7. Poćwiczcie razem – Ćwiczenia są ważne dla nas wszystkich, ale kiedy jesteś wykończona, często nie są już priorytetem. Pomóż modej mamie wrócić do formy, poruszać się trochę. Odtwórzcie razem filmik dedykowany jej i poćwiczcie „wspólnymi siłami” takie wsparcie może być znaczące w przełamaniu się po porodzie. Młode, wykończone mamy, często nie mają czasu się nawet przebrać w ciągu dnia. Mam tu na przebranie się w coś innego niż piżamę. Dlatego potrzebują zewnętrznej motywacji. Bądź nią!

8. Wysłuchaj jej –Często młode mamy mają w głowie mnóstwo „problemów” lub rzeczy, którymi chcą się podzielić i może nawet troszkę poużalać się nad sobą. Pozwól jej na to. Nawet jeśli masz inne zdanie na jakiś temat, nie krytykuj, nie rób jej wykładu (chyba, że poprosi), po prostu wysłuchaj.

What's your reaction?
Interesujące
17%
Pozytywne
50%
Ważne
17%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
17%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*