Now Reading
8 sposobów na udane małżeństwo
0

8 sposobów na udane małżeństwo8 sposobów na udane małżeństwo

8 sposobów na udane małżeństwo to obserwacja udanych a raczej mądrych małżeństw. Nie sztuka wziąć ślub, rozwieść się i tak kilka razy. W końcu, przy drugim czy trzecim okaże się, że powtarzamy ten sam schemat. Jeśli już zdecydowaliście się na małżeństwo, weźcie za nie odpowiedzialność. Zaufaj mi, szczęście to wybór, szukasz go poza małżeństwem? Nikłe szanse na znalezienie czegoś więcej. To co znajdziesz to ewentualnie swoja mądrość po doświadczeniach, ale czy warto? Może zawalcz już dziś?

  1. Zawsze na pierwszym miejscu myśl o dobru swojej drugiej połówki. Jeśli będziesz to robić z głębi serca, bez zawahania i zastanowienia, na milion procent otrzymasz dokładnie tyle samo, jak nie więcej w zamian.
  2. Zamiast robić sceny zazdrości bądźcie uważni, głównie na potrzeby drugiej osoby. Niektórzy wierności muszą się nauczyć, muszą stracić, aby docenić. Człowiek bywa głupi. Jednak kiedy podejmiemy już decyzję o byciu razem, obowiązek bycia wiernym spoczywa na obojgu. Nigdy wina nie leży po jednej stronie, zawsze coś dzieje się w związku zanim dojdzie do zdrady. Oczywiście, powody zdrady są wymówką, ale czasem tylko na nią człowiek ma siłę. Jak uchronić związek przed zdradą? ROZMAWIAJCIE, bądźcie uważni na siebie i swoje potrzeby. Mówcie otwarcie o tym co was boli i czego wam brakuje. Nie oczekujcie zmiany w jeden dzień, choć często nastąpi w godzinę. Bądźcie uważni i cierpliwi. Komunikujcie swoje potrzeby i bądźcie otwarci na komunikaty – wszystkie.
  3. Znajdźcie swoją emocjonalną kotwicę. Codziennie zdarzają się sytuacje, kiedy partner czy partnerka nas zdenerwuje. Czasem bardzo. Wtedy sięgaj po „kotwicę”. Może być to wasza pierwsza randka, wspólna podróż, coś co jest tylko wasze, daje wam siłę i łączy. Znajdziesz…
  4. Zawsze, ale to zawsze pamiętajcie o dotyku (i całowaniu). Ludzie, którzy się kochają, dotykają się. Nie ma reguły czy jest się kobietą czy mężczyzną. Jak pisał nasz redakcyjny tata, o mężczyznę trzeba dbać, znalazły się również wzmianki o mizianiu i drapaniu. Nie znam jednak kobiety, która nie ma potrzeby aby jej mężczyzna złapał ją za rękę, klepnął w pupę czy pogłaskał po głowie, pocałował. Tak po prostu mamy. My, ludzie. Chcemy, aby inni okazywali nam miłość a biologicznie możemy okazać ją sobie przede wszystkim poprzez dotyk.
  5. Dawajcie sobie powody do uśmiechu. Nie ma nic gorszego jak brak poczucia humoru w związku. Jeśli zdecydowaliście się na małżeństwo z pewnością macie za sobą godziny wspólnych chichotów. Nie zatraćcie tego. Doskonale wiesz co rozśmiesza twoją drugą połówkę. Daj jej powód do śmiechu. Macie swój kod? Używajcie go zawsze i wszędzie :).
  6. Stwórzcie swoją przestrzeń. W życiu, zwłaszcza rodzinnym łatwo jest zatracić przestrzeń tylko dla nas dwojga. Praca, rodzina, imieniny cioci, wujka, ciągle coś. Im jesteśmy starsi, tym więcej obowiązków, spraw, które zapełniają nam czas. Przychodzi moment, w którym należy powiedzieć STOP. Zastanowić się i wypracować sobie model, w którym macie czas tylko dla siebie. Dla jednych będzie to oglądanie filmów czy czytanie wspólnie książek, kiedy dzieci zasną. Dla innych wypad na weekend czy wspólne popołudnie. Znajdźcie swoją przestrzeń i zmieniajcie ją czasem, ponieważ rutyna to wasz wróg. Wychodźcie poza swoją strefę komfortu, doświadczajcie nowych rzeczy.
  7. Mówcie sobie „Kocham Cię”. Czy można to przedawkować? Macie swoje dzienne minimum? Układ idealny: – dzień dobry, kocham Cię – wychodzę, kocham Cię – cześć, kocham Cię – kocham Cię, chcesz herbaty? – kocham Cię. Nie przedawkujesz… Najlepsze co możesz dać drugiemu człowiekowi to miłość a jeśli potrafisz ją wyznać, jesteś o krok bliżej do uszczęśliwienia go bardziej każdego dnia.
  8. Życzcie sobie dobrze. Pod tym punktem może znaleźć się modlitwa, medytacja, wizualizacja za lub dla drugiej osoby. Kiedy dobro naszej drugiej połówki jest nam drogie, powinniśmy troszczyć się o nią jak o siebie lub jeszcze bardziej. Tak właśnie troszczymy się o własne dzieci prawda? Zdrowe i szczęśliwe małżeństwo to wybór. Ty decydujesz o tym czy wam się uda czy nie. Oczywiście nie mówię tutaj o jakiś skrajnych przypadkach, ale wymówka, kiedy jej szukamy, zawsze się znajdzie. Dlatego za każdym razem, kiedy stosujesz swoją codzienną rutynę, do czego zachęcam i czymkolwiek ona by nie była, czyli modlitwa, medytacja czy jakakolwiek forma zadbania o siebie inaczej niż fizycznie, myśl o swojej drugiej połówce.

Spytasz co ze związkami „na kocią łapę”? Dlaczego faworyzuję małżeństwa? Oczywiście, kilka lat temu, dostawałam gęsiej skórki, kiedy ktoś chciał mi wytłumaczyć czym różni się życie małżeńskie od konkubinatu. Dziś wiem, że różni się wszystkim. Więcej wymaga, więcej daje.

Żyjcie długo i szczęśliwie 🙂

What's your reaction?
Zaskakujące
0%
Niezbędne
100%
Trudne
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*