Now Reading
Badanie KTG w ciąży – domowe KTG płodu
0

Badanie KTG w ciąży - domowe KTG płoduBadanie KTG w ciąży – domowe KTG płodu

Badanie KTG w ciąży – domowe KTG płodu. Dziewczyny! Widzę,że ten temat wzbudził trochę kontrowersji, dlatego chciałabym w skrócie wyjaśnić Wam o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego się na nie zdecydowałam.

Badanie KTG w ciąży – domowe KTG płodu

Te z Was, które mnie znają albo zdołały poznać na Mamie w Formie, powinny wiedzieć, że nie podpisuję się pod czymś w co nie wierzę. Nie jestem żadną pseudo blogerką, która robi cokolwiek za kasę lub promuje coś, bo jej kazano/ma z tego jakieś profity. Jestem mamą oraz wydaje mi się racjonalnie myślącą babeczką i kiedy usłyszałam o możliwości przeprowadzania takiego badania w domu, postanowiłam że spróbuję. Moja druga ciąża nie należy do najłatwiejszych, od dawna biegam od lekarza do lekarza i zmagam się z wieloma „przygodami”: niedoczynnością tarczycy, wariującym ciśnieniem czy skracającą się szyjką macicy. To wszystko sprawia, że jestem w grupie podwyższonego ryzyka i powinnam częściej robić usg, ktg itp. Mam to szczęście (lub nie), że posiadam wypasioną kartę w Medicoverze i nie muszę godzinami czekać i siedzieć w kolejkach na ktg i inne badania. Niemniej jednak miałam styczność z państwową służbą zdrowia i jeśli mówicie mi, że takie badania robią „od ręki”, to nie wiem na jaki szpital trafiłyście… Ja w jednym poroniłam na korytarzu, a w drugim czekałam ok 3h żeby ktoś zbadał mnie będąc w 36 tc. Tak, mogłam krzyczeć, że nie czuję tętna dziecka, ale czy takie zagrywki są naprawdę wymagane żeby jak człowiek w 9 miesiącu ciąży dopraszać się ludzkiego traktowania? Nie, nie generalizuję! Widocznie mam tego pecha, że krążą nade mną czarne chmury i przytrafiają mi się same nieszczęścia. U Was mogło być inaczej, nie mówię że nie…Chcę tylko żebyście wiedziały, że decydując się na używanie domowego KTG, podjęłam tą decyzję w pełni świadomie, bo wiedziałam, że nie jest to jakiś tam „bajer” do stosowania przez panikary, tylko URZĄDZENIE MEDYCZNE, a ja znajdę się jednocześnie pod opieką lekarza i położnej 24h na dobę! Zatem teraz o badaniu KTG w ciąży – domowe KTG, kiedy, gdzie, jak i dla kogo?

 

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Trudne
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*