Now Reading
Biznes komunijny czas start!
2

Biznes komunijny czas start!

 

Na szczęście nie jestem jeszcze na etapie komunii, ale ostatnio miałam okazję podyskutować na ten temat przy świątecznym stole. Postanowiłam zgłębić temat i przedstawić Wam listę najpopularniejszych prezentów ostatnich kilku lat. Tadammm (przygotujcie się na szok!) :

 

  1. iPhone (najlepiej 7, w wersji złotej) albo inny smartphone, koniecznie z górnej półki
  2. Smartwatch czyli inteligentny zegarek na rękę
  3. Konsole czyli wszelkie Xboxy i PlayStation
  4. Laptop, najlepiej ten z jabłuszkiem;-) Tablet też obleci!
  5. Aparat fotograficzny
  6. Quad!!!! (nie wiem jak to skomentować)
  7. Elektryczna hulajnoga (wersja dla bardziej bojaźliwych)
  8. Wycieczka w ciepłe kraje
  9. Lokata bankowa albo sztabka złota

 

Co do jasnej cholery się z Wami dzieje? Czy wyście powariowali??? Quad i najnowszy iPhone na Komunię?? Dla 7-latka?! Gdzie się podziały złote medaliki, bmx-y i zegarki od dziadków? Wygląda na to, że wyginęły razem z dinozaurami! Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. To straszne! Nie wiem komu bardziej poprzewracało się w głowach: dzieciom, które mają tak chore wymagania, czy rodzicom którzy się na to zgadzają?

 

Maluchy prześcigają się w coraz to droższych prezentach, a wymarzony prezent oscyluje w granicach 300-1000zł. Wiem, czasy się zmieniają, ale gdzie w tym wszystkim wartość sentymentalna? Pamiętam jak na moją komunię rodzice dali mojej siostrze i kuzynowi przysłowiowe 10zł, żeby kupili mi pamiątkę od siebie. Zadowoleni polecieli na pobliski bazar i wrócili…z wróblem w klatce! Nie żartuję!!!:) Byli wtedy brzdącami i ktoś wmówił im, że to taka „specjalna” odmiana papużki. Było śmiechu co niemiara. Do dziś wspominamy to z uśmiechem na twarzy. Ten prezent z pewnością miał swoją wartość i swoją historię. Ciekawe czy tak samo będzie z nowym PS, który sprawi że Twoje dziecko zamiast bawić się na dworze, spędzi kolejne 3 godziny zamknięte szczelnie w swoim pokoju?!

 

Nie mi to oceniać. Nie wiem co się będzie działo, gdy moi chłopcy będą mieli po 7 lat. Jedno jest pewne – dla mnie we wszystkim można znaleźć umiar. Nie dajmy się zwariować! Tyle:)

What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.
2 Comments

Leave a Response

*