Now Reading
Ból kręgosłupa czyli niechciany bonus do pakietu bycia mamą [wideo]
2

Ból kręgosłupa czyli niechciany bonus do pakietu bycia mamą

 

Ból kręgosłupa czyli niechciany bonus do pakietu bycia mamą. Twoje dziecko kolkuje/kolkowało? Męczy się z ząbkowaniem? A może po prostu tak już ma i lubi być noszone na rękach? Jeśli któreś z powyższych Cię dotyczy, to do pakietu nieprzespanych nocy, wylanych łez i tym podobnych możesz dorzucić sobie jeszcze ból pleców. „Takie uroki macierzyństwa” (?)!;-)

 

Niestety noszenie piersi (w moim przypadku całkiem sporych), wieczne lulanie i kołysanie płaczącego bobasa plus parę innych czynników, zaowocowało strasznymi problemami z kręgosłupem. I garbieniem się! Podobno ból w okolicy lędźwiowej i piersiowej to częsta przypadłość mam. Skąd się bierze? Z nieprawidłowych błędów ruchowych (np. przewijanie), które powstają z powodu braku czasu czy informacji, o tym, jak poprawnie wykonać dane czynności, aby jak najmniej obciążały kręgosłup. W rezultacie prowadzi to do powstawania przeciążeń, co wpływa na tworzenie się zmian w obrębie struktur kręgosłupa. Efektem tych zmian są często bóle kręgosłupa i tkanek okołokręgosłupowych.

 

W związku z tym spotkałyśmy się z naszą trenerką personalną i trenerką dla mam – Anią Troszczyńską, która podpowiedziała nam, co zrobić żeby pozbyć się nawyku ciągłego garbienia się i nieco odciążyć nasz obolały kręgosłup! Serdecznie polecamy <3

 

Zapraszamy także na stronę Ani, gdzie możecie dowiedzieć się wiele więcej od samej trenerki 🙂

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
2 Comments
  • 18/05/2017 at 10:12

    dr. love inca ce mai fan club dupa baiatul asta.Mai sunt inca 2 fete care tin in ele iubirea pentru baiatul asta.As zice ca de cind iam dat biletul de adio al baiatului asta nu ma mai taceanhiza prea mult doar cind il intreb ceva stupid pentru el.

  • 14/04/2018 at 03:45

    Så dette på TV. At Romsdalen er vakker, vet jeg. Når jeg kommer nedover den dalen, er jeg nesten hjemme ved røttene mine. Romsdalshorn er mitt fjell. Bokstavelig talt, for det var min tipptippoldefar Hans Bjermeland som først besteg den! Det har jeg skrevet dikt om i Fjellsmella og på hjemmesiden min. Manda skal jeg igjen passere Romsdalshorn, og da vil jeg kikke opp.

Leave a Response

*