Ćwiczenia
Czytasz właśnie
Ból kręgosłupa w ciąży – ćwiczenia na złagodzenie
1

Ból kręgosłupa w ciąży to zmartwienie praktycznie każdej przyszłej mamy. Dzięki temu zestawowi ćwiczeń, który wzmacnia cały tułów, mięśnie przykręgosłupowe, skośne i poprzeczny brzucha uzyskasz prawidłową postawę i unikniesz bóli kręgosłupa w trakcie ciąży.
Ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu z Moniką. Jej szczególnie dobrze dopasowane ćwiczenia dla przyszłych mam – kobiet w ciąży – oraz po porodzie, których celem jest budowanie unikanie i niwelowani bóli kręgosłupa w ciąży i po porodzie. Dzięki specjalnie opracowanemu treningowi, ćwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży.

Ból kręgosłupa w ciąży.
Przed ćwiczeniami w ciąży – każdym treningiem – nie zapomnij o rozgrzewce! Znajdziesz ją w menu na górze. Rozgrzewka z Patrycją w formie wideo jest tutaj.
Jeśli jesteś w pierwszym trymestrze, pamiętaj, że możesz ćwiczyć tylko w sytuacji, w której byłaś aktywne przed ciążą. W przeciwnym wypadku zacznij aktywność fizyczną dopiero w drugim trymestrze ciąży. Jeśli cierpisz na zespół żyły głównej, nie wykonuj ćwiczeń w leżeniu na plecach.

Jak to oceniasz?
Interesujące
0%
Pozytywne
33%
Ważne
33%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
33%
Trudne
0%
Łatwe
0%
Informacje o autorze
Monika Grzesik
Monika Grzesik
Monika Grzesik- Instruktor Metody Pilates oraz Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją- fitness. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży i połogu w Klubie Mamoiselle. Podczas swoich zajęć łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej z kilkuletnią praktyką instruktorską.
1 Komentarz(y)

Zostaw odpowiedź


*