Po porodzie
Now Reading
Ból pleców po porodzie – 14 rad jak go zniwelować
0

bolplecow2

Ból pleców po porodzie – 14 rad jak go zniwelować:

1. Nie garb się i ĆWICZ!!!

Postaraj się pamiętać o utrzymywaniu prawidłowej pozycji ciała. Ściągnij łopatki, odciągnij barki od uszu, przyciągnij lekko ścianę brzucha do kręgosłupa. Lekkie napięcie brzucha ustawi odpowiednio miednicę i rozluźni lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

2. Wybieraj wygodną pozycję podczas karmienia piersią

Warto używać poduszki do karmienia i poradzić się konsultantki laktacyjnej w celu znalezienia wygodnej pozycji do karmienia i dla dziecka, i dla mamy.

3. Używaj chusty bądź nosidła ergonomicznego

Gdy nosisz dziecko na rękach, zawsze przechylasz się w lewo lub w prawo, a do tego odchylasz się do tyłu, przeciążając lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Używając chusty lub dobrego nosidła, odciążysz plecy i zapewnisz swojemu dziecku odpowiednie ustawienie kręgosłupa i rozstawienie nóg w stawach biodrowych.

4. Ustaw łóżeczko na wyższym poziomie

Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze maleńkie, ustaw łóżeczko na najwyższym poziomie, żebyś nie musiała bez potrzeby mocno się schylać. Oczywiście obserwuj postępy ruchowe Twojego maleństwa i obniż poziom łóżeczka, kiedy zacznie się podnosić.

5. Odpowiednio podnoś dziecko/rzeczy z podłogi

Zamiast schylania się, przykucnij i podnieś dziecko, używając siły nóg, a nie przeciążając kręgosłup.

WsteczStrona 1 / 3Dalej
What's your reaction?
Interesujące
10%
Pozytywne
20%
Ważne
10%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
30%
Trudne
0%
Łatwe
30%
About The Author
Monika Cywińska
Monika Cywińska
Monika Cywińska to mama 2,5 letniej Alicji i 5 miesięcznego Tymka. Od zawsze uprawiała sport. Jako nastolatka zdobywała medale w szermierce dziewcząt. Z wykształcenia jest biologiem, pasjonatką profilaktyki zdrowia człowieka. Gdy dowiedziała się, ze jest w ciąży, postanowiła rzucić pracę w biurze i zająć się trenowaniem innych ciężarnych mam. Od 3 lat prowadzi w Warszawie zajęcia wg. swojego autorskiego programu MAMAFIT - ĆWICZENIA DLA KOBIET W CIĄŻY I MAM MALUCHÓW. Owocem tych spotkań podczas wspólnych treningów jest stworzenie strony e-mamafit.pl oraz kursu internetowego DOMOWY TRENING DLA KOBIET W CIĄŻY – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DZIDZIUŚ. Strona powstała z potrzeby dzielenia się doświadczeniami z życia ćwiczącej mamy oraz wiedzą dotyczącą aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie. 

Leave a Response

*