Ciąża
Now Reading
Choroba w ciąży
1

choryChoroba w ciąży

Kobiety ciężarne mają obniżoną odporność. Częściej dopadają je infekcje, wirusy czy bakterie. Jest to dość męczące chociażby ze względu na fakt, że ciąża sama w sobie bywa trudna. Dodatkowe choroby mogą tylko jeszcze bardziej wytrącać kobietę z jej rytmu a co za tym idzie równowagi. Hormony szaleją, przyszła mama nie zawsze wie o co właściwie jej chodzi i co się z nią dzieje. Mimo tego, że możesz czuć się bardzo źle, większość infekcji nie ma wpływu na rozwój dziecka.

Choroba w ciąży. Najczęściej spotykane:

  • przeziębienie
  • sezonowa grypa
  • katar
  • problemy żołądkowe

Najważniejsze, żebyś kontaktowała się ze swoim lekarzem przy każdej dolegliwości. Musisz konsultować z nim każdą suplementację i przyjmowane leki. Pamiętaj, że aspiryna i leki zawierające ibuprofen nie są zalecane w czasie ciąży.

Choroba w ciąży.

Zapobieganie i profilaktyka są bardzo ważne w ciąży. Zdrowa dieta, ćwiczenia i często przesadne dbanie o higienę, mycie rąk i używanie płynów do dezynfekcji w znacznym stopniu obniży ryzyko zachorowań w czasie ciąży. W trakcie częstych zachorowań na grypę, zaleca się stosowanie antybakteryjnych dodatków, takich jak czosnek czy imbir, który przeciwdziała również mdłościom. Kiedy czujesz, że łapie cię przeziębienie, naparz herbaty z lipy i dużo odpoczywaj a co najważniejsze pij spore ilości wody, aby wypłukiwać toksyny z organizmu.

Infekcje typu opryszczka powinny być za każdym razem konsultowane z lekarzem. Nigdy nie przyjmuj leków sama, bez wcześniejszej konsultacji.

Choroba w ciąży. Astma.

U kobiet chorych na astmę można zaobserwować nasilenie objawów w czasie trwania ciąży. Jest to po części kwestia hormonów, ale również powiększająca się macica potrafi uciskać na płuca i ogranicza ich pojemność resztkową.

Ciężarne chore na astmę, mają większe szanse na rozwój stanu przedrzucawkowego.  Może to spowodować przedwczesny poród lub wady wrodzone u dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, aby stan ciężarnej chorej na astmę był stale pod kontrolą.


What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
1 Comments

Leave a Response

*