Ciąża
Now Reading
Ciąża, poród, karmienie piersią i Wielkanoc!
0

swietaCiąża, poród, karmienie piersią i Wielkanoc!

Przed nami Święta Wielkanocne, wiosenny czas spotkań z rodziną, świąteczne smaki, radość, nadzieja na ciepłe wiosenne słońce. Czy w okresie świąt wielkanocnych kobieta ciężarna powinna zwrócić uwagę bardziej na pewne rzeczy, czy powinna obawiać się porodu i pobytu w szpitalu w tym okresie? Czy powinna zastosować specjalną dietę w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża, poród, karmienie piersią i Wielkanoc!

Dieta? Nie!Po prostu bądź uważna!

Potrawy wielkanocne różną się od postnych potraw bożonarodzeniowych. Święta Wielkiej Nocy to pod wzgędem żywieniowym spore wyzwanie dla naszego układu pokarmowego. Dominują jajka, majonez, żur na kiełbasie, makowce, babki wielkanocne z kakao czyli dania i produkty znacznie obciążające nasz układ pokarmowy .
Jako kobieta w ciąży, nie musisz odmawiać sobie tych produktów, pamiętaj jednak aby spożywać je z umiarem gdyż menu wielkanocne może przyczyniać się do znacznego uczucia wzdęcia, utrudnionego oddawania gazów, zaparć, obciążenia wątroby i jelit. Ważne abyś nie najadała się w nadmiarze z tęsknotą za świątecznymi ulubionymi potrawami- jedz wszysko lecz w mniejszych porcjach, wybieraj sałatki bez lub z mniejszą ilością majonezu, może zrobione na jogurcie, unikaj żurku na mocno podsmażanej kiełbasie z dużą ilością boczku zabielanego mąką, również mak może przyczyniać się do uczucia wzdęcia, zatwardzenia.
Jeżeli jesteś w ciąży, a ciąża powikłana jest cukrzycą lub/i cholestazą nadal powinnaś niezmiennie pozostać na swojej dotychczasowej diecie.
W okresie świąt zadbaj o większe spożycie herbatek ułatwiących trawienie, zawierających kminek, miętę.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Izabela Dembińska
Izabela Dembińska
Założycielka Medical Pregnancy Training, położna, instruktor rekreacji ruchowej, pilates, propagatorka świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży, wykładowca szkoły rodzenia, uczestniczka licznych konferencji położniczych, pasjonatka mentalnych form pracy z ciałem.

Leave a Response

*