Ciąża
Now Reading
Co daje joga w ciąży
1

joga
Joga, fajnie, ale właściwie co daje joga w ciąży? Asany w praktyce bogiń w ciąży dobieram z dużą ostrożnością. Po pierwsze są to nieforsowane warianty specjalnie opracowane dla pań w stanie błogosławionym. Po drugie przygotowuję sesję zgodnie z zasadami następstwa grup asan. Po trzecie zawsze przygotowuję panie do praktyki poprzez harmonizowanie energii oraz rozgrzewką stawów. I w końcu po czwarte, przeplatam praktykę pozycjami relaksowymi, dzięki czemu cała sesja jest i aktywna i rozluźniająca. Zasady te stosuję po to, by być pewnym, że moje uczennice są bezpieczne, zadowolone i po praktyce czują się coraz lepiej. Myśląc o boginiach, nierozerwalnie łączę wpływ ich praktyki na maleństwo. Zawsze ma zapewnione maksimum przestrzeni do swobodnego poruszania się i wzrostu, jest bujane i mama nawiązuje z nim szczególny kontakt podczas praktyki. Przy doborze asan mam na uwadze ułatwienie naturalnego i prostego porodu, jak również minimalizowanie dolegliwości okresu ciąży.

Co daje joga w ciąży, czyli efekty praktyki asan:

– poprawia krążenie krwi
– poprawia trawienie
– ułatwia oddychanie
– wzmocnia mięśnie miednicy
– poprawia krążenie krwi w okolicy miednicy
– wzmacnia narządy rodne
– odciąża kręgosłup, który stopniowo musi znosić coraz większy ciężar
– uelastycznia biodra, miednicę i wnętrza ud
– rozluźnia brzuch
A wszystko to świetnie przygotowuje do porodu oraz pozwala skumulować energię, jako że ciąża to duży wydatek energetyczny.

Co daje joga w ciąży, czyli efekty praktyki pranajam:

– usuwają zmęczenie i napięcie nerwowe
– oczyszczają organizm z toksyn, dzięki czemu poprawia się stan psychiczny i fizyczny przyszłej mamy
– system nerwowy uspokaja się
– kobieta nabiera pewności siebie i odwagi
– lęki i niepokój znikają

Dzięki lepszemu samopoczuciu przyszłej mamy, okres ciąży stanie się dla niej jeszcze przyjemniejszy, dziecko w jej łonie będzie szczęśliwe, a rozwój prawidłowy.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dominika Górniaszek
Dominika Górniaszek
Ciepła i uśmiechnięta joginka, w pełni oddana pracy. Swoją autentyczność zawdzięcza samoświadomości i głębokiej wierze w to, co robi. Od 14 lat każdy dzień rozpoczyna 0 5 rano praktyką jogi. Dominika posiada państwowe uprawnienia instruktorskie rekreacji ruchowej oraz jest certyfikowanym nauczycielem hatha jogi. Prowadzi zajęcia jogi dla pań: w ciąży, przygotowując do łagodniejszego porodu, sesje dla pań po porodzie w celu powrotu do formy, prowadzi sesje dynamiczne slim jogi i golden jogę dla pań 60+.
1 Comments

Leave a Response

*