Now Reading
Co jeść w pierwszym trymestrze ciąży?
1

Co jeść w pierwszym trymestrze ciąży?
Chociaż wiele kobiet w pierwszym trymestrze ciąży cierpi na mdłości i nie ma specjalnie ochoty na jedzenie, to powinny jednak zacząć zwracać szczególną uwagę na to co jedzą. Nie jesz już tylko dla siebie i swojej przyjemności lub nie, ale dostarczasz paliwa i budulca nowemu organizmowi. Musisz zwracać szczególną uwagę na to co, jak i kiedy jesz. Jeśli cierpisz na mdłości, ale mimo to możesz coś przełknąć, niech będą to wymienione tutaj produkty. Oczywiście jest to tylko część składników, które powinny znaleźć się w diecie ciężarnej w pierwszym trymestrze ciąży. Pamiętaj, aby spytać o szczegółowe wytyczne swojego lekarza prowadzącego. On najlepiej powinien wiedzieć czego wam potrzeba, ponieważ odpowiednie odżywianie jest kluczem do tego aby dostarczyć twojemu dziecku wszystkiego co jest potrzebne do jego wzrostu.

Co jeść w pierwszym trymestrze ciąży? Szpinak.

szpinak-ser

Szpinak jest bogaty w kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowej budowy cewy nerwowej. Najważniejszy jest w pierwszych trzydziestu dniach ciąży.

Szpinak wbrew pozorom bardzo łatwo jest włączyć do diety. Począwszy od dodawania go do porannej jajecznicy, przez pełnoziarniste pierogi ze szpinakiem i fetą po sałaty ze świeżym szpinakiem i koktajle. W pierwszych tygodniach ciąży miej zawsze jedną paczkę w zamrażarce a w lodówce opakowanie baby szpinaku. Idealny do porannego, lekkiego koktajlu!

WsteczStrona 1 / 10Dalej
What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
100%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
1 Comments

Leave a Response

*