Ćwiczenia
Now Reading
Ćwiczenia w ciąży: ćwiczenia z piłką w trymestrze 2
2

Ten 30-minutowy trening z piłką jest idealnie dopasowany do potrzeb drugiego trymestru, nie obciąża nadmiernie i jednocześnie przygotowuje do porodu. Dzięki niemu przyszła Mama zachowa formę w trakcie i po ciąży.

Prowadzony przez trenerkę Patrycję Olejarczyk z warszawskiego klubu Mamoiselle trening układa się w dopasowany do Twojego stanu zestaw ćwiczeń. W dodatku nie wymaga wiele miejsca. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na dopasowanej do wagi i wzrostu piłce treningowej z małym obciążeniem, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do szybszego porodu i sprawniejszej przyszłej Mamy.

Do ćwiczeń będziesz potrzebowała:

  • Matę
  • Piłkę

Pamiętaj, byś ćwiczyła w ciąży tylko za zgodą swojego lekarza prowadzącego i wyłącznie wtedy, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, a sama ciąża nie jest zagrożona. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, przerwij ćwiczenia i zasięgnij porady specjalisty.

What's your reaction?
Interesujące
40%
Pozytywne
0%
Ważne
60%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Monika Grzesik
Monika Grzesik
Monika Grzesik- Instruktor Metody Pilates oraz Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją- fitness. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży i połogu w Klubie Mamoiselle. Podczas swoich zajęć łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej z kilkuletnią praktyką instruktorską.
2 Comments

Leave a Response

*