Ćwiczenia
Now Reading
Ćwiczenia – Fitness w ciąży, trymestr 2
1

Ten 40-minutowy trening to z jednej strony łagodne obciążenia, z drugiej – zestaw skutecznych ćwiczeń dla ciężarnych, dzięki którym przyszłe Mamy utrzymają idealną formę.

Prowadzone przez trenerkę Patrycję Olejarczyk z warszawskiego klubu Mamoiselle ćwiczenia układają się w idealny dla Twojego stanu harmonogram. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na piłce z ciężarkami, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do kilkuminutowej medytacji, proponowanej przez Patrycję na koniec. Podczas ćwiczeń pamiętaj o oddechu. Wdech nabierasz nosem, wydychasz powietrze ustami. Pamiętaj, że sama wyznaczasz sobie granice. Ćwicz w swoim tempie!

Trening zawiera:
– rozgrzewkę
– ćwiczenia wzmacniające ramiona i klatkę piersiową. Wzmocnienie tych partii będzie bardzo pomocne przy późniejszym karmieniu piersią
– ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i pośladki
– ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy (bardzo ważne dla każdej kobiety mięśnie kegla, dzięki tym ćwiczeniom twój poród będzie łatwiejszy a mięśnie szybciej wrócą do formy), brzucha i pośladków

Do ćwiczeń będziesz potrzebowała:

  • Matę
  • Hantle lub małe butelki z wodą
  • Piłkę

Pamiętaj, byś ćwiczyła w ciąży tylko za zgodą swojego lekarza prowadzącego i wyłącznie wtedy, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, a sama ciąża nie jest zagrożona. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, przerwij ćwiczenia i zasięgnij porady specjalisty. Jeśli cierpisz na tak zwany zespół żyły głównej NIE WYKONUJ ćwiczeń w leżeniu na plecach.

What's your reaction?
Interesujące
22%
Pozytywne
22%
Ważne
11%
Zaskakujące
22%
Niezbędne
22%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Patrycja Olejarczyk
Patrycja Olejarczyk
Założycielka i właścicielka Klubu "SportowaAkademia.pl", absolwentka Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie na kierunku wychowanie fizyczne, instruktor fitness i nowoczesnych form gimnastyki i tańca, studentka Polish Fitness Academy, instruktor gimnastyki korekcyjnej, narciarstwa i pływania, nauczyciel wychowania fizycznego, menedżer sportu, dietetyk sportowy. Jestem osobą, dla której sport jest nieodłącznym elementem życia - pasją, którą chciałabym zarazić innych. Na co dzień pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej w warszawskich przedszkolach oraz jako instruktor fitness w wielu renomowanych klubach. Szczególną sympatią darzę energiczne i intensywne treningi cardio, w których się spełniam łącząc na nich wszystko co kocham: muzykę, taniec i rozwój własnych możliwości poprzez duży wysiłek fizyczny! Nie straszna mi żadna forma, prowadzę od aqua aerobicu, przez step, TMt, taniec do pilates, gimnastykę z kobietami w ciąży i zdrowy kręgosłup. Na koncie mam udział w wielu szkoleniach fitness oraz konwencjach Reebok. Od października 2013 r. rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie dietetyki sportowej.
1 Comments

Leave a Response

*