Po porodzie
Now Reading
Ćwiczenia po porodzie – zasady bezpiecznego treningu
1

poporĆwiczenia po porodzie – zasady bezpiecznego treningu

Droga Mamo! Masz za sobą ciążę i poród. W ramionach tulisz swoje maleństwo. Niestety często radość z macierzyństwa burzy brak kondycji do opieki nad małym dzieckiem, bóle pleców i niezadowolenie z własnej sylwetki, która jakoś nie chce magicznie wrócić do stanu sprzed ciąży.

Chcesz zacząć ćwiczyć? Chcesz wiedzieć, kiedy możesz zacząć, jakie partie ciała ćwiczyć, czy są jakieś przeciwwskazania do rozpoczęcia treningu?

Ćwiczenia po porodzie – zasady bezpiecznego treningu

Ćwiczenia po porodzie – zasady bezpiecznego treningu. Kiedy można zacząć?

Treningi możesz rozpocząć po zakończeniu okresu połogu, który trwa 6 tygodni po porodzie siłami natury i 8 tygodni po cesarskim cięciu.

Podczas połogu też możesz wykonywać ćwiczenia. Należą do nich:

  1. Ćwiczenia na mięśnie Kegla
   Warto je wykonywać dosłownie tuż po urodzeniu dziecka. W dobrym szpitalu położna zachęci Cię do ich wykonywania jeszcze na sali porodowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ćwiczeniach na mięśnie Kegla, zachęcam Cię do lektury artykułu na ten temat: Mięśnie Kegla w ciąży i po porodzie.
  2. Ćwiczenia izometryczne

   Delikatne ćwiczenia izometryczne pomogą Ci rozruszać mięśnie i utrzymać je w formie. Ćwiczenia polegają na napinaniu poszczególnych mięśni. Rozpocznij od mięśni nóg, potem pośladki, brzuch, plecy, ręce.

  3. Ćwiczenia rozciągające

   Delikatne ćwiczenia rozciągające pomogą rozluźnić napięcia i bolesne przykurcze. Oczywiście podczas połogu powinnaś unikać ćwiczeń mogących uszkodzić zrastające się krocze lub bliznę na brzuchu.

  4. Spacery

   Spacerując na świeżym powietrzu, dotleniasz organizm, mobilizujesz mięśnie, pobudzasz układ krwionośny i oddechowy. Ponadto wyjście z domu, spotkania z innymi ludźmi, zmiana otoczenia są ważne i pozytywne dla Twojej psychiki, a także dają bodźce do rozwoju dla Twojego maluszka.

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
50%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Monika Cywińska
Monika Cywińska
Monika Cywińska to mama 2,5 letniej Alicji i 5 miesięcznego Tymka. Od zawsze uprawiała sport. Jako nastolatka zdobywała medale w szermierce dziewcząt. Z wykształcenia jest biologiem, pasjonatką profilaktyki zdrowia człowieka. Gdy dowiedziała się, ze jest w ciąży, postanowiła rzucić pracę w biurze i zająć się trenowaniem innych ciężarnych mam. Od 3 lat prowadzi w Warszawie zajęcia wg. swojego autorskiego programu MAMAFIT - ĆWICZENIA DLA KOBIET W CIĄŻY I MAM MALUCHÓW. Owocem tych spotkań podczas wspólnych treningów jest stworzenie strony e-mamafit.pl oraz kursu internetowego DOMOWY TRENING DLA KOBIET W CIĄŻY – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DZIDZIUŚ. Strona powstała z potrzeby dzielenia się doświadczeniami z życia ćwiczącej mamy oraz wiedzą dotyczącą aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie. 
1 Comments

Leave a Response

*