Ćwiczenia
Now Reading
Ćwiczenia w ciąży: ćwiczenia z piłką w trymestrze 3 trzecim
0

Ćwiczenia w ciąży: ćwiczenia z piłką w trymestrze 3 trzecim

Ćwiczenia w ciąży: ćwiczenia z piłką w trymestrze 3 trzecim. Treningi z piłką doceniło już wiele przyszłych mam. Piłka idealnie odciąża kręgosłup i pomaga na wygodne wykonywanie ćwiczeń. Co więcej może nam się przydać po porodzie do kołysania dziecka podczas metody 5 s, czyli najlepszej metody uspokajania i usypiania noworodków i niemowląt. Ćwiczenia na piłce są świetną alternatywą do czasem nudnych już treningów. Dlatego do dzieła! Czas na zmiany.

A dla tych mam, które doskonale znają kojące elementy treningu na piłkach przedstawiamy ten trzydziesto minutowy trening z piłką, który jest idealnie dopasowany do potrzeb trzeciego trymestru. Nie obciąża nadmiernie a jednocześnie świetnie przygotowuje do porodu. Dzięki niemu przyszła Mama zachowa formę w trakcie i po ciąży.

Prowadzony przez trenerkę Monike Grzesik z warszawskiego klubu Mamoiselle trening układa się w dopasowany do Twojego stanu zestaw ćwiczeń. W dodatku nie wymaga wiele miejsca. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na dopasowanej do wagi i wzrostu piłce treningowej z małym obciążeniem, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do szybszego porodu i sprawniejszej przyszłej Mamy. A na tym właśnie nam zależy. Zadowolona mama to zadowolone dziecko. Trening na piłkach wymaga jednak dobrze dobranego sprzętu, czyli piłki. Będąc w sklepie i wybierając piłkę, dobrze, abyś skonsultowała się ze sprzedawcą, który pomoże dobrać ci idealną wielkość piłki.

Do ćwiczeń będziesz potrzebowała:

  • Matę
  • Piłkę
  • Wodę

Pamiętaj, abyś ćwiczyła w ciąży tylko za zgodą swojego lekarza prowadzącego i wyłącznie wtedy, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, a sama ciąża nie jest zagrożona. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, przerwij ćwiczenia i zasięgnij porady specjalisty.

What's your reaction?
Interesujące
15%
Pozytywne
15%
Ważne
46%
Zaskakujące
8%
Niezbędne
15%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Monika Grzesik
Monika Grzesik
Monika Grzesik- Instruktor Metody Pilates oraz Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją- fitness. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży i połogu w Klubie Mamoiselle. Podczas swoich zajęć łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej z kilkuletnią praktyką instruktorską.

Leave a Response

*