Ćwiczenia
Now Reading
Ćwiczenia w ciąży: Trymestr 3, trening 1
2

Trening prowadzi Edyta Litwiniuk – doktorantka w AWF w Warszawie, w swojej pracy doktorskiej zajmuje się tematyką dotyczącą obciążeń treningowych, specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia, magister wychowania fizycznego, nauczyciel akademicki, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w lekkiej atletyce i była zawodniczka kadry narodowej. Autorka Pregnicious Program Edyta Litwiniuk, trener personalny, trener II klasy lekkoatletyki, instruktor fitness – kulturystyki i fitness – nowoczesne formy gimnastyki, instruktor kajakarstwa, wychowawca i kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. Autorka artykułów publikowanych w czasopismach naukowych i na portalach internetowych. Zawsze świetnie zorganizowana, konkretna, przy tym wszystkim uśmiechnięta, zwariowana i otwarta na ludzi. Miłośniczka snowboardu. A przede wszystkim mama dwóch córek.

Zanim zaczniesz ćwiczyć w ciąży, zapoznaj się z informacjami:

Przed rozpoczęciem ćwiczeń w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze, skonsultuj się z lekarzem. Nie wykonuj ćwiczeń forsownych i przerwij ćwiczenie, gdy cokolwiek zacznie Cię niepokoić. Choć ćwiczenia przy prawidłowo przebiegającej ciąży są uznane za bezpieczne, a ich pozytywne skutki mają długofalowy wpływ na zdrowie Mamy i Dziecka, należy przede wszystkim kierować się własnym bezpieczeństwem. Pamiętaj także, by regularnie pić wodę podczas ćwiczenia w ciąży.

Do każdego treningu będziesz potrzebowała:

  Dwie półlitrowe butelki z wodą,
  Krzesło,
  Matę, dywan lub karimatę.

Plany treningowe tworzone są z niezwykłą starannością i odpowiedzialnością, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za skutki jakie może wywołać trening. W razie występowania jakichkolwiek zaburzeń należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania fachowej porady.

Pamiętaj, by po każdym treningu zrobić 2-3 dni przerwy, a w trakcie ćwiczeń pić dużo wody! Przerwij ćwiczenia gdy cokolwiek zacznie Cię niepokoić!

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
100%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
Mama w Formie
Mama w Formie! to sposób na sprawienie, by polskie Mamy były zdrowsze, a z benefitów odpowiedniego stylu życia korzystały także ich dzieci. Od pierwszych dni życia.
2 Comments

Leave a Response

*