Ćwiczenia
Now Reading
Ćwiczenia w ciąży – wzmacniane mięśni Kegla, do 38. tygodnia i w połogu
2

Ćwiczenia w ciąży – wzmacniane mięśni Kegla. Mięśnie Kegla (mięśnie dna miednicy) w ciąży są osłabione, pod wpływem rosnącej i obciążającej dno miednicy macicy. Kobiety w ciąży mają często incydenty nietrzymania moczu. Najczęściej kiedy się śmieją, kichają lub w czasie kaszlu. Jest to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu. Często u kobiet, u których takie incydenty wystąpiły, później dochodzi do problemów związanych z osłabieniem dna miednicy. Najczęściej są to dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, szczególnie w obrębie kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego. Mogą również obniżyć się narządy rodne.

Ćwiczenia w ciąży – wzmacniane mięśni Kegla.
Są dwa typy ćwiczeń ćwiczeń na mięśnie Kegla (mięśnie dna miednicy). Do trzydziestego ósmego tygodnia ciąży oraz w czasie połogu, należy te mięśnie wzmacniać. Natomiast po trzydziestym ósmym tygodniu ciąży, aby dobrze przygotować się do porodu, należy pracować nad rozluźnieniem mięśni Kegla.
Ćwiczenia w ciąży – wzmacniane mięśni Kegla.
Jeśli cierpisz na zespół żyły głównej dolnej, wykonuj ćwiczenia w pozycji siedzącej lub na boku.

Monika na swoich zajęciach łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa z kilkuletnią praktyką instruktora metody Pilates i fitnessu.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
100%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Monika Grzesik
Monika Grzesik
Monika Grzesik- Instruktor Metody Pilates oraz Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją- fitness. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży i połogu w Klubie Mamoiselle. Podczas swoich zajęć łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej z kilkuletnią praktyką instruktorską.
2 Comments

Leave a Response

*