Now Reading
Czas silnych kobiet, czyli kto w dzisiejszych czasach rozdaje karty
0

Czas silnych kobiet, czyli kto w dzisiejszych czasach rozdaje karty

fot. internet

Czas silnych kobiet, czyli kto w dzisiejszych czasach rozdaje karty. Ostatnio przeczytałam, że „Faceci w garniturach wyglądają na zajebiście ogarniętych, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że pracują dla facetów w t-shirtach.” So true!:) Ale wiecie co myślę? Że Amerykanie mają rację twierdząc, że za każdym sukcesem wielkiego mężczyzny stoi wyjątkowa,mądra kobieta”. Hilary Clinton, Jackie Kennedy, a może Ania Lewandowska albo Claire Underwood? Fikcyjne czy nie, przyczyniły się do sukcesu swoich facetów. Niby po cichu, w cieniu, zawsze stosowanie ubrane i wygłaszające odpowiednie regułki – małymi kroczkami odbierają berło swoim Panom i to one ustalają reguły gry. Nie zgodzicie się? Kobieta potrafi wzmocnić mężczyznę, pchać go do sukcesu, motywować. Potrafimy być bardzo wyrachowane i bezwzględne, to fakt. To trochę przykre, że tak bardzo deprecjonuje się nasz wpływ, skoro faktem jest, że większość silnych i wpływowych mężczyzn szuka takich właśnie kobiet.

Czas silnych kobiet, czyli kto w dzisiejszych czasach rozdaje karty

To nie czasy kiedy wystarczyło tylko pięknie wyglądać albo rodzić dzieci i czekać z gorącym obiadem w progu. To czas silnych kobiet! Kobiet, które zajmują wysokie stanowiska, potrafią być asertywne i wiedzą czego chcą. Cieszę się z bycia mamą, kocham tą rolę, ale stawiam też na siebie i staram się realizować zawodowo. Zdrowy egoizm! Znacie to pojęcie, prawda? Cieszy mnie fakt, że czasy zmieniły się na tyle, że w wielkich korpo, na wysokich stanowiskach coraz częściej zasiadają kobiety. Równie mocno wspieram te, które zakładają własne biznesy, począwszy od małych kawiarenek na rogu, skończywszy na wielomilionowych firmach. To o czymś świadczy. Jesteśmy niesamowicie silne, wielozadaniowe, potrafimy łatwo przeskakiwać z różnych ról…

Czas silnych kobiet, czyli kto w dzisiejszych czasach rozdaje karty

Wiecie co powiedział Barack Obama podczas wystąpienia z okazji swojej reelekcji w 2012 roku? Że nie byłby tym mężczyzną, którym jest teraz, gdyby nie kobieta, która zgodziła się go poślubić 20 lat temu. To silny przekaz! Hołd dla kobiety, która stała za nim murem. Mądrej kobiety. Kobiety, która karmi ambicje i motywuje do sukcesu. Z drugiej strony zapewnia ostoję w postaci stabilnego życia prywatnego – połączenie idealne, które dodaje skrzydeł każdemu facetowi. To moje zdanie!

Jesteśmy dziś w bardzo dobrej sytuacji: same możemy robić karierę albo zrezygnować z niej na rzecz rodziny i domu. Jestem jak najbardziej za, jeśli wybór jest świadomy. Tak czy siak – jakąkolwiek pracę wykonujemy, uważam że to MY – kobiety jesteśmy motorem, siłą napędową, przystanią. To my dbamy o ognisko domowe, a z drugiej strony to w nas drzemie największa siła i determinacja. To nasz czas… Czas silnych świadomych kobiet! Zgodzicie się?

 

 

What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*