Now Reading
Często kłócisz się ze swoim partnerem? Zdradzamy jak postawić na swoim!
0

 Często kłócisz się ze swoim partnerem? Zdradzamy jak postawić na swoim!

Każda z nas ma na swoim koncie kilka poważnych kłótni, a już na pewno całe mnóstwo drobnych sprzeczek ze swoim partnerem. Ale co zrobić, by konflikt nie zamienił się w bezsensowną awanturę? Mamy na to kilka sposobów!

Często kłócisz się ze swoim partnerem? Zdradzamy jak postawić na swoim!

Chociaż na pierwszy rzut oka kłótnie mogą wydawać się niepokojące, to zapewniamy – one nie są niczym złym! Oczywiście pod warunkiem, że każda wymiana zdań kończy się jakąś zmianą.

Nie ma sensu unikać konfrontacji i tłumić w sobie negatywnych emocji, bo w końcu nadejdzie taki dzień, w którym oboje wybuchniecie i z wrzaskiem wykrzyczycie sobie wszystko to, co od dłuższego czasu wewnątrz siebie skrywacie.

Drobne spory dodają pikanterii twojemu związkowi, a przede wszystkim umacniają go. Brzmi super? Zanim jednak pobiegniesz rozpętać porządną kłótnię, sprawdź o czym musisz pamiętać!

Często kłócisz się ze swoim partnerem? Zdradzamy jak postawić na swoim!

#1

Po pierwsze! Kłótnie są dobre, gdy niosą za sobą jakieś dobre zmiany, które wraz z partnerem wdrożycie jak najszybciej w życie. Jeśli frywolnie rzucacie oskarżeniami w swoją stronę, przekrzykujecie się nawzajem i nie słuchacie co obydwoje macie do powiedzenia, to z pewnością przyczynicie się tylko do powolnego rozpadu waszego związku.

#2

Jedna kłótnia, jeden powód. To złota zasada, którą należy przestrzegać. Nie warto wyciągać wzajemnych błędów z przeszłości, które nie mają wpływu na to co obecnie was łączy, a także wspólną przyszłość, którą planujecie. Skupienie się na jednej rzeczy pozwala zażegnać uwierający cię problem. Przyznaj się, jak często zdarzyło ci się zapomnieć od czego tak naprawdę zaczęła się kłótnia?

#3

Trzymaj nerwy na wodzy. To w jaki sposób przedstawisz swoje zdanie jest bardzo ważne. Nie ukrywajmy, łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale chyba nie chcesz, by kilkugodzinne zdzieranie sobie gardła nie miało żadnych efektów. A niestety tak się wydarzy, gdy pełna emocji, w bojowym nastroju wygarniesz mu to i owo. Konstruktywną rozmową i przestawieniem, co tak naprawdę sprawia Ci przykrość, złości lub odpycha wskórasz o wiele więcej. Przecież chyba nie chcesz, by jedyne co zrozumiał i zapamiętał, to to, że jest beznadziejnym burakiem. 🙂

#4

Zdarza Ci się kłócić, chociaż wiesz, że nie masz racji? Powinnaś z tym skończyć, natychmiast! Jeśli w długiej rozmowie i wzajemnie przedstawionych argumentach stwierdzisz, że może faktycznie odrobinę cię poniosło, że coś źle odebrałaś albo wyolbrzymiłaś, to nie bój się przyznać do błędu. Nic się nie stanie, gdy czasem odpuścisz. Tym samym zrobisz wrażenie na swoim partnerze, zachowując przy tym twarz. Tak naprawdę, to ty będziesz zwyciężczynią całego pojedynku!

Konstruktywne kłótnie pokazują czego tak naprawdę oczekujecie od związku, a takie informacje są niezbędne, by wasz związek był stabilny i długotrwały. Pamiętaj, że nie istnieją dwa identyczne charaktery. Nawet jeśli zgadzacie się w wielu kwestiach, to w końcu trafi się sytuacja, w której zajmiecie odmienne stanowiska. A wtedy… przypomnij sobie ten artykuł. 🙂

What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*