Now Reading
Czwarty trymestr, czyli pierwsze trzy miesiące życia
0

Czwarty trymestr, czyli pierwsze trzy miesiące życia

Pierwsze trzy miesiące po porodzie są jednym z najtrudniejszych okresów zarówno dla matki, jak również noworodka. Nie bez powodu wielu specjalistów medycznych twierdzi, że ciąża powinna trwać o trzy miesiące dłużej…

 

Oczywiście z biologicznego punku widzenia dwunastomiesięczna ciąża jest  niemożliwa – mózg rozwija się w ekspresowo szybkim tempie, a obwód głowy gwałtownie zwiększa swoją objętość. Jednak biorąc pod uwagę przekonania pediatrów, wynika z nich, że dziecko w pierwszych miesiącach życia powinno być pod wyjątkową ochroną.

Czwarty trymestr, czyli pierwsze trzy miesiące życia

Jak zadbać o maluszka?

Wyjście na świat do dla dziecka ogromny szok. To, co dzieje się wokół niego tuż po urodzeniu diametralnie różni się od przyjemnej, cieplutkiej i ciasnej macicy, która zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa. Niestety po 9 miesiącach czas opuścić ulubione miejsce i rozpocząć kolejny etap życia maluszka. Poród to dla dziecka trauma, ale na szczęście mija ona bardzo szybko. Każdy dotyk, zapach i głos mamy sprawia, że dziecko czuje się chociaż odrobinę bezpieczniej.

 

Nadchodzą kolejne dni życia – stres i płacz przenika się z radością i spokojem. Psychika dziecka w pierwszych miesiącach życia dziecka jest w nie najlepszej kondycji. Otaczający noworodka świat wiąże się z ogromnym wysiłkiem zarówno psychicznym jak i fizycznym, dlatego rodzice powinni zadbać, by przyzwyczajenie się malca do nowej rzeczywistości przebiegło możliwie najsprawniej.

Czwarty trymestr, czyli pierwsze trzy miesiące życia

 

Jak powinien zachować się rodzic?

W pierwszych trzech miesiącach życia rodzice powinni wykazywać się szczególną wyrozumiałością oraz zadbać o to, by nie narażać dziecka na niepotrzebny stres. Jak wygląda to w praktyce? Warto odcinać niepożądane bodźce, takie jak na przykład hałas zapraszanego tłumu gości, nie wolno również przemęczać dziecka. Rodzice muszą zapewnić maluszkowi ciepłe schronienie, na przykład owijając go otulaczem Love To Dream [KLIK]. Dzięki otulaczowi, noworodkowi przypominają się najlepsze chwile w brzuchu matki, czuje się bezpieczny, a jego potrzeba bliskości zostaje zaspokojona.

UWAGA! TUTAJ — KLIK— MOŻESZ PRZETESTOWAĆ OTULACZ!

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

Nie można zapomnieć również o dostarczaniu dziecku odpowiedniej dawki witaminy K. W pierwszym trymestrze życia dziecka kształtuje się jego układ odpornościowy. Co więcej, noworodki po przyjściu na świat bardzo często doświadczają chwilowych problemów skórnych. Dodatkowo maluchy zaczynają proces rozprostowywania swoich stawów, wzmacniania mięśni, wyostrzania słuchu i wzroku.

 

Pierwsze trzy miesiące życia dziecka to bardzo ważny czas dla każdego rodzica. To właśnie wtedy maluch rozpoczyna swoje życie w wielkiem świecie, a to jak będzie wyglądał start dziecka ma ogromny wpływ na jego przyszłość.

 

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*