Now Reading
Czy powinniśmy mieć kontrolę nad tym, co oglądają nasze dzieci?
0

Czy powinniśmy mieć kontrolę nad tym, co oglądają nasze dzieci?

Twoje dziecko uwielbia spędzać czas przed telewizorem? Przekonaj się, o czym musisz pamiętać zanim wręczysz mu pilot!

 Czy powinniśmy mieć kontrolę nad tym, co oglądają nasze dzieci?

Telewizja bez ograniczeń

Współczesny człowiek jest otoczony elektronikom, w tym również telewizorami, które bardzo często traktowane są jako niezbędnik w domu rodzinnym. Bardzo częstym widokiem jest posiadanie przez domowników nie jednego, a kilku odbiorników telewizyjnych. Obecnie ludzie coraz więcej czasu poświęcają na obejrzenie swoich ulubionych produkcji (według badań przeciętny czas to 4 godziny, natomiast w weekendy osiąga nawet 9 godzin dziennie). Nic więc dziwnego, że to telewizor coraz częściej sprawuję rolę rodzica, wychowawcy i przyjaciela jednocześnie.

 

W głównej mierze za taki stan rzeczy odpowiadają rodzice, którzy z faktu swojego zabiegania zdecydowali się na użycie odbiornika do bajek jako nianię. Oczywiście t bardzo proste i wygodne rozwiązanie, bo dzięki niemu nie trzeba wymyślać angażujących zabaw ani w jakikolwiek sposób się wysilać. Jednak brak całkowitego zainteresowania rodziców może doprowadzić do tego, że maluch samodzielnie operując pilotem włącza sobie niedostosowane do swojego wieku programy.

 Czy powinniśmy mieć kontrolę nad tym, co oglądają nasze dzieci?

Co grozi dzieciom?

Źle dobrane treści mogą kształtować u dziecka zniekształcony i negatywny obraz otaczającego go świata i źle wpływać na później tworzone relacje międzyludzkie.

 

Jak dostosować programy telewizyjne do wieku dziecka?

Oczywiście telewizor sam w sobie nie jest taki zły, jak mogłoby się wydawać. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio dostosowywać programy do wieku i poziomu rozwoju dziecka, a także zastosować adekwatny limit czasowy na korzystanie z tego elektronicznego urządzenia (zaleca się, by dzieci poniżej roku oglądały telewizję do godziny, a powyżej dwunastu miesięcy do dwóch godzin dziennie). W dostosowaniu programów pomagają przede wszystkim oznaczenia wiekowe w rogu ekranu, warto również skorzystać z selekcji programów. Istnieje wiele stacji stworzonych przede wszystkim z myślą o najmłodszych widzach. Ale jak przekonać dziecko, by nie przełączało kanałów na te z treściami dla dorosłych? Przecież kto ma pilota, ten ma władzę. No właśnie! Dlatego warto zainwestować w pilot specjalnie dostosowany do potrzeb kilkuletnich użytkowników, na przykład taki jak ten [KLIK]. Dzięki niemu można wybrać i zaprogramować 5 bezpiecznych kanałów TV, które chcesz aby Twoje dziecko mogło oglądać, a wszystkie inne zostaną automatycznie zablokowane.

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

Czy powinniśmy mieć kontrolę nad tym, co oglądają nasze dzieci?

Kiedy jest czas na przyjemności?

Świetną praktyką jest nauczenie dziecka już od pierwszych lat, że należy mądrze gospodarować swój czas. Odnosi się to głownie do zasady, że najpierw jest czas na obowiązki, a dopiero później można czerpać przyjemności. Niestety łączenie tych dwóch elementów nie zawsze jest możliwe i niekoniecznie dobrze wpływa na rozwój malucha, jak chociażby oglądanie telewizji w trakcie posiłku lub odrabiania zadań domowych do szkoły. Pamiętaj, że Ty jako rodzic masz największy wpływ na to co robi Twoje dziecko.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*