Ciąża
Now Reading
Czym ukąszenie przez kleszcza grozi ciężarnej? [WIDEO]
0

Czym ukąszenie przez kleszcza grozi ciężarnej?

Czym ukąszenie przez kleszcza grozi ciężarnej? Są dwie neuroboreliozy, neuroborelioza wrodzona i neuroborelioza nabyta. Neuroborelioza wrodzona dotyczy dzieci, które rodzą się z neuroboreliozą wrodzoną czyli mają trwale uszkodzony mózg neuroboreliozą, którą zaraziły się z życiu płodowym. Neuroborelioza nabyta występuje u dzieci lub u dorosłych po ukąszeniu. Czyli zdrowi po ukąszeniu zaczynają mieć objawy neurologiczne, objawy ze strony mózgu związane z obecnością nie tylko krętka w mózgu, ale też z tym, że krętek stymuluje odpowiedź autoimmunologiczną a tym samym nasz organizm atakuje własne komórki nerwowe co prowadzi do zmian neurodegeneracyjnych, których powikłaniem jest między innymi stwardnienie rozsiane.

Czym ukąszenie przez kleszcza grozi ciężarnej? Czy neuroborelioze można cofnąć?

U dorosłych można cofnąć zamglenie świadomości, jeżeli będziemy leczyli. Czasami częściowo, czasami całkowicie. U dziecka nie, ponieważ dziecko się rodzi z organicznymi uszkodzeniami mózgu. Możemy poprawić tylko funkcje i zahamować dalszy rozwój. W wielu przypadkach udaje się to. Dziecko, które miało problem z funkcjonowaniem w społeczeństwie, z mówieniem, z chodzeniem, nagle po leczeniu to się często poprawia.
Wiele z dzieci zakażonych nigdy się nie urodzi, ponieważ neuroborelioza ma też działanie wczesnoporonne.
Borelioza może prowadzić również do niepłodności. Jednak przeleczona i odrobaczona kobieta może zajść w ciążę i przy odpowiednio ułożonym leczeniu urodzić zdrowe dziecko.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
100%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*