Po porodzie
Now Reading
Depresja poporodowa objawy
0

Depresja poporodowa objawy

Depresja poporodowa objawy – czy to zmęczenie i niewyspanie czy już depresja?

Depresja poporodowa objawy – narodziny dziecka zmieniają wszystko. Możesz zaprojektować i urządzić najpiękniejszy dziecięcy pokoik, kupić niezawodny wózek, który można z powodzeniem kierować jedną ręką, przeczytać stos podręczników a i tak dziecko samo zweryfikuje twoje plany, oczekiwania i wyobrażenia. W ciągu ostatnich kilku lat mamy zaczęły się buntować, burzyć piękny obraz macierzyństwa. Macierzyństwo to nie tylko słodki, wtulony w pierś, śpiący maluszek, to nieprzespane noce, wiecznie bucząca pralka, mąż śpiący na kanapie, lęk matki przed utratą swojej kobiecości, strach przed rutyną i depresja, o której (na szczęście!) coraz mniej boimy się mówić. Bo o depresji trzeba rozmawiać, jej problem sam się nie rozwiąże, a choroba ta odbija się nie tylko na tobie – lecz na całej twojej rodzinie. Na mężu, którego nie chcesz dołować i obarczać swoimi problemami, z którym coraz mniej rozmawiasz, na dziecku, które chłonie twoje emocje jak gąbka.

Depresja poporodowa objawy

Wiele kobiet ma poważne problemy ze zdiagnozowaniem u siebie depresji, najczęściej są one wysyłane do lekarza pod przymusem przez rodzinę, lub gdy są już tak zmęczone swoim stanem, że nie widzą dla siebie innego wyjścia. Pozwalają, by depresja odebrała im wiele miesięcy (czasem nawet lat!) życia, które bez choroby mogłoby wyglądać zupełnie inaczej – jaśniej, radośniej, łatwiej. Pierwszy krok to odpowiedzenie sobie na pytanie: czy to baby blues, zmęczenie czy może coś więcej? Czym różni się baby blues od depresji?

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Pozytywne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Agata Wiercieńska
Agata Wiercieńska
Mama rozrabiającej i wszędobylskiej czterolatki. Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z sektorem badań rynkowych. W domu powtarzam wszystko po 10 razy, skaczę, tańczę, tłumaczę, znoszę fochy, sprzątam, gotuję, sprzatam zabawki i staram się nie zwariować :) W pracy odpoczywam i spełniam się zawodowo. W wolnych chwilach lubię poćwiczyć, złapać za długopis - popisać, porysować... czasem sama, ale jednak częściej z dzieckiem :)

Leave a Response

*