Now Reading
Moje dziecko jest niejadkiem, czyli jak przekonać dziecko do jedzenia [wideo]
1

Moje dziecko jest niejadkiem, czyli jak przekonać dziecko do jedzenia

Moje dziecko jest niejadkiem, czyli jak przekonac dziecko do jedzenia [wideo]Moje dziecko jest niejadkiem, czyli jak przekonać dziecko do jedzenia. Niedzielny, rodzinny obiad lub śniadanie. Ciągła walka o każdy kęs. Przekupstwo, plucie, wybrzydzanie, zamawianie pizzy „bo coś przecież jeść musi!”.

„Moje dziecko jest niejadkiem”. Czy na pewno? Dzieci niejadkami się nie rodzą. Musi się coś wydarzyć po drodze, że dziecko przestaje jeść. Magdalena Kocel – Nowakowska, mówi że najważniejsza dla niej jest rozmowa i poznanie mamy/rodziców i dziecka. Szukanie przyczyny. Zatem nie rodzimy się niejadkami. Człowiek stworzony jest tak, aby jeść. Musimy jeść aby żyć. Jeść dobrze, aby być zdrowymi. Dlatego naturalnym stanem organizmu jest głód. Czy dzieci są nie głodne? Jakoś w to nie wierzę. Dlatego spytałam dietetyczki, która pracuje między innymi z dziećmi „niejadkami” i ich rodzicami.

Poza kamerami usłyszałam, że często rodzice podają dziecku posiłki co godzinę i dziwią się, że dziecko nie zjada (a może po prostu jeszcze nie jest głodne?) lub w domu każdy dzień zaczyna się od krzyków i pospiechu, zatem zaczyna się problem z nie jedzeniem śniadań a później nie jedzeniem wcale. Powodów bycia niejadkiem może być wiele. Stres, nie smaczny pokarm, zła konsystencja, strach. Praca z niejadkiem jest wymagająca zarówno dla dziecka jak i rodziców. Jednak w przypadku zaangażowania i dobrej metody skazana jest na sukces! Dlatego bardzo ważne jest nasze, rodziców odpowiedzialne podejście do tematu. Nie możemy wpychać dziecku na siłę jedzenia, ponieważ możemy je tylko bardziej zniechęcić. Jedna z ważnych rzeczy jaką powiedziała mi Magda było to, że rodzice często ignorują sygnały wysyłane przez dziecko. Otwórzmy się. W spokoju zastanówmy, analizujmy. Nie fiksujmy się na problemie, ale na jego rozwiązniu.

Magdalena Kocel – Nowakowska, dietetyk mówi o tym jak przekonać niejadka do jedzenia.

Tutaj najdziesz przepis Magdy na placuszki orkiszowo kukurydziane ze śliwkami, kiwi i miodem.

A tutaj pisze o tym, co należy jeść aby zajść w ciążę.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
100%
About The Author
Mama w Formie
1 Comments

Leave a Response

*