Now Reading
Ile twoje dziecko powinno jeść i pić dziennie? Odpowiada dietetyk [wideo]
0

Ile twoje dziecko powinno jeść i pić dziennie? Odpowiada dietetyk

Ile twoje dziecko powinno jesc i pic dziennie? Odpowiada dietetykIle twoje dziecko powinno jeść i pić dziennie? Odpowiada dietetyk. Dziecko do pierwszego roku życia jest karmione piersią bądź mieszankami modyfikowanymi lub jednym i drugim. Natomiast są schematy żywieniowe. Mamy często zastanawiają się jak wprowadzać pokarmy do diety dziecka i ile powinno zjeść niemowle. Wszystko zależy od tego kiedy wprowadzane są pokarmy. Można je wprowadzać już po czwartym miesiącu życia dziecka, jednak mamy, które karmią piersią, po prostu karmią dalej do szóstego miesiąca. Później zaczynamy powoli wprowadzać pokarmy. Natomiast warto pamiętać o tym, że dzieci, które zaczęły jeść pokarmy wcześniej mogą w tym wieku jeść już coś innego, na przykład mały słoiczek.

Dzieci w wieku do pierwszego roku życia. 

Można się kierować zasadą, że piąstka dziecka jest taka jak żołądek takiego maleństwa. Istotne jednak również jest to, ile dziecko pije płynów. Mamy podają wodę, ale również mogą podać sok, który jest niczym innym jak dodatkową porcją owoców i tak powinien być przez nas traktowany. Jeśli dziecko do roku prawidłowo przybiera na wadze, nie ustalamy porcji. Natomiast od pierwszego roku życia dziecka wprowadzamy już pięć, sześć posiłków dziennie. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli mama karmi piersią to każde (pełne) karmienie traktowane jest jako posiłek. Pamiętajmy aby zapewnić dziecku: białka, węglowodany, tłuszcze, rośliny strączkowe.

Ile twoje dziecko powinno jeść i pić dziennie? Odpowiada dietetyk

Dzieci w wieku przedszkolnym.

Warto uważać na wielkość porcji jakie podajemy dzieciom. Dzieci w wieku przedszkolnym powinny jeść po prostu połowę porcji. Dlatego często w przedszkolach jest problem, ponieważ zupa podawana jest z drugim daniem a tak naprawdę powinno być między nimi dwie i pół, trzy godziny przerwy. Natomiast jeśli podawane są na raz to jest to spora objętościowo porcja. Łącząc zupę z drugim daniem tworzymy posiłek dla osoby dorosłej. Dlatego uważajmy na wielkości porcji.

 

Zobacz także materiał na temat tego czy warto podawać dzieciom produkty ekologiczne. 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*