Now Reading
Fajerwerki i petardy czyli sylwestrowy horror zwierząt i małych dzieci
0

Fajerwerki i petardy czyli sylwestrowy horror zwierząt i małych dzieci

Huk petard i fajerwerków w Sylwestra to prawdziwy horror dla wielu zwierząt. To również zgroza dla rodziców wyrwanych ze snu niemowlaków, które najzwyczajniej w świecie się boją. To poparzenia i kolejki na ostrym dyżurze. To tragedie związane z nieuwagą, o które naprawdę nietrudno. Fajerwerki i petardy czyli sylwestrowy horror zwierząt i małych dzieci

 

Fajerwerki 31 grudnia to prawie tradycja, a dla wielu spektakularne widowisko. Należy jednak pamiętać, że sprzedaż petard nieletnim to przestępstwo, które może grozić pozbawieniem wolności nawet na 2 lata. Specjaliści radzą, aby kupować fajerwerki tylko w sprawdzonych źródłach. Te sprzedawane na ulicznych straganach, zamoknięte i niewiadomego pochodzenia mogą być niebezpieczne w użyciu. Powinny mieć odpowiednie atesty. Każdy powinien posiadać najmniej następujące oznaczenia: nazwa produktu, klasę bezpieczeństwa, nazwę i adres producenta, liczbę wyrobów w opakowaniu, instrukcję obsługi w języku polskim. Jeśli więc decydujemy się na ich kupno, róbmy to z rozwagą i nie pozostawiajmy w pobliżu dzieci, bez odpowiedniego nadzoru.

 

Sylwestrowa noc to prawdziwe przekleństwo dla psów czy dzikich zwierząt, u których głośne strzelanie powoduje ogromny stres. Bardzo często na skutek paniki uciekają z domu, tracą orientację i trafiają do schronisk. Ciężko więc mówić o udanej imprezie Sylwestrowej wiedząc, że powodują cierpienie zwierząt. Wielu właścicieli decyduje się na podanie swoim pociechom leków uspakajających lub nasennych żeby mogły normalnie przetrwać tą noc. Podobnie rzecz ma się w przypadku małych dzieci, które wyrwane ze spokojnego snu – najzwyczajniej reagują płaczem i przerażeniem.

 

Na szczęście coraz więcej miast rezygnuje ze stołecznych pokazów fajerwerków i zastępują je np. pokazami laserów. To równie wspaniałe i fenomenalne widowisko. Do tego to ukłon w kierunku zwierząt i małych dzieci.

 

Osobiście apelujemy o rozwagę i czujność. Zabawa z petardami i fajerwerkami skutkuje również groźnymi oparzeniami i ranami szarpanymi. To niedopałki, które mogą wzniecić pożar. Wobec wszystkich wyżej wymienionych argumentów zadajmy sobie więc pytanie: czy warto?

 

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*