Now Reading
Farbowanie siwych włosów
0

Dlaczego włosy siwieją?
Za kolor włosów odpowiedzialne są mieszki włosowe. W nich znajdują się specjalne komórki wytwarzające barwnik nazywany melaniną. Z wiekiem praca tych komórek słabnie i w końcu całkowicie przestają produkować barwniki. Nie do końca wiadomo dlaczego tak się dzieje.

 

To kiedy zaczynamy siwieć zależy od naszych genów. Najczęściej pierwsze siwe włosy pojawiają się około czterdziestego roku życia. Ale możliwe jest, że siwe włosy pojawią się znacznie wcześniej. Proces siwienia jest rozłożony w czasie. Najpierw pojawiają się pojedyncze siwe włosy, a z czasem jest ich coraz więcej. Na końcowym etapie cała nasza głowa połyskuje charakterystycznym srebrnym kolorem.

 

Czy siwienie można powstrzymać? Niestety jeszcze nie wynaleziono lekarstwa na siwe włosy. Lekarze ciągle poszukują preparatów, dzięki którym możliwe będzie przywrócenie produkcji melaniny w mieszkach włosowych. Nie wiadomo czy to się kiedykolwiek uda, więc można zaryzykować twierdzenie, że siwienie jest procesem nieodwracalnym.

 

Czy jest to problem?
Przede wszystkim należy się zastanowić czy to naprawdę jest poważny problem. Siwe włosy są symbolem doświadczenia i mądrości. Co ciekawe wiele kobiet uważa siwe włosy za niezwykle atrakcyjne.

 

W przeciwieństwie do pań, siwiejący mężczyźni nie są uważani za zaniedbanych. Siwienie jest traktowane jak naturalna konsekwencja przybywających lat. Jednak wielu z nas przez lata przyzwyczajało się do naturalnego koloru włosów i nie do końca akceptuje tę nieuchronną zmianę. To absolutnie zrozumiałe. I nie należy się dziwić, że szczególnie na początku nie będziemy zadowoleni z tego atrybutu dojrzałego mężczyzny. Na szczęście łatwo sobie z tym poradzić.

 

Farbowanie włosów
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić mężczyznę farbującego włosy. Była to czynność zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Jednak czasy się zmieniają i używanie farby do włosów nie jest już tak bardzo szokujące. Jednak ciągle jest to temat, o którym mówi się mało.

 

Ci, którzy uznali, że czują się zbyt młodo na siwe włosy, mogą pomyśleć o stosowaniu farby do włosów. Kolorowe kosmetyki są dostępne w każdej drogerii, a oferta rynkowa jest tak szeroka, że każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Na początku warto się zastanowić nad preparatami, które łatwo zmyć. W końcu nie wiadomo jak będziemy się czuć po farbowaniu.

 

Na skróty: farby do włosów w Kontigo

 

Jeżeli będziemy się sobie podobać można zacząć stosować trwałe farby do włosów. Ich podstawową zaletą jest to, że zabiegu nie trzeba zbyt często powtarzać. Efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że włosy rosną i kolor trzeba będzie uzupełniać.

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*