Now Reading
Gorzki smak dziecięcej porażki
2

Gorzki smak dziecięcej porażki

Gorzki smak dziecięcej porazki1

Zawsze powtarzałam, że Gabi jest jak mój mąż – cichy, spokojny, grzeczny. Tak to wygląda na zewnątrz. Jeśli jednak spojrzeć głębiej okazuje się, że to moja kalka. Niestety (?) To trochę przerażające, bo oprócz tych dobrych cech, które niewątpliwie posiada, widzę w nim siebie…siebie, która wymaga przepracowania pewnych aspektów swojego życia.

Czy musiał zabrać ode mnie tylko te złe cechy? 😉 Skoro tak, mógłby być wyszczekany i przebojowy. Ja taka jestem. On niestety (?) należy do dzieci uległych i wycofanych. To on daje sobie zabierać zabawki, to on ma problemy z nawiązywaniem kontaktów i należy do raczej sceptycznych. Oczywiście jak już kogoś pozna – kompletnie się zmienia. Nie mniej jednak jest totalnym przeciwieństwem Alexa mojej siostry, który jest wulkanem energii i z pewnością będzie rządził na osiedlowym placyku;-) Nie chcę tu bawić się w psychoanalizę i tłumaczyć skąd u Gabiego takie zachowanie. Według mnie ma ono swoje podłoże, inni mogą powiedzieć: „Czego się czepiasz? Przecież to grzeczne, idealne dziecko”

Nie takie idealne. To fakt! Ostatnio na zebraniu w przedszkolu dostaliśmy karteczkę z oceną i jego postępami w przedszkolu. Oczywiście było dużo plusów, ale jeden nazwijmy to „minus” szczególnie przykuł moją uwagę. „Nie umie poradzić sobie z porażką” – dokładnie tak napisali. Hmmm, ciekawe po kim to ma? Na niepowodzenia reaguje płaczem i wybuchem agresji. Cholera, wiedziałam o tym, bo jestem identyczna, ale że aż tak? Kolejną cechą, którą odziedziczył po mnie jest ogromna wrażliwość i to na jej kark składałam TO i parę innych zachowań. Okazuje się, że bagatelizowałam sprawę i dopiero dociera do mnie, że musimy ostro nad tym popracować.

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
50%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
50%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.
2 Comments

Leave a Response

*