Ciąża
Now Reading
Indywidualna opieka okołoporodowa – czyli jak i czy warto mieć „swoją“ położną przy porodzie?
1

polozna2Indywidualna opieka okołoporodowa – czyli jak i czy warto mieć „swoją“ położną przy porodzie?

Czas porodu to wyjątkowy moment, to kilka, może kilkanaście godzin, które już nie powrócą do nas a zostawią ślad w kobiecej psychice i ciele na całe życie. To wydarzenie, które może ukształtować nasz światopogląd na temat rodzenia i cudu narodzin, to wyjątkowo intymna chwila ukazująca naszą cielesność i kobiecość w całości, wśród otoczenia obcych nam ludzi – personelu medycznego. Poród to również szalenie istotne wydarzenie dla matki, rodziców pod kątem poczucia swojego bezpieczeństwa i rodzącego się dziecka. To krótka chwila naszego życia gdzie chcemy czuć się bezpiecznie zarówno pod kątem medycznym ale i psychicznycm, gdzie chcemy otrzymać wyjątkowe wsparcie od profesjonlistów, położnych czy lekarzy towarzyszących nam przy narodzinach dziecka w chwili tego pięknego ale i trudengo dla nas czasu.
Polskie szpitale oferują rodzącym kobietom, rodzącej parze rodziców możliwość skorzystania z indywidualnej opieki położnej przy porodzie. Jakie są korzyści z takiej opieki i jakie są ewentualne minusy, kto, kiedy i w jaki sposób może skorzystać z takiej usługi i czy naprawde warto?

Indywidualna opieka okołoporodowa – czyli jak i czy warto mieć „swoją“ położną przy porodzie?

Indywidualna opieka okołoporodowa położnej czyli słynna “prywatna położna w porodzie” to usługa dodatkowa, nie pokrywana przez NFZ świadczona oficjalnie i legalnie w ramach usług dodatkowych w danym szpitalu wiążąca podpisywaną umową między przyszłą rodzącą a szpitalem ze wskazaniem na wybraną położną.
Kobiety zainteresowane taką opieką powinny bezpośrednio skontaktować się z wybraną przez siebie położną i podpisać umowę.

What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Izabela Dembińska
Izabela Dembińska
Założycielka Medical Pregnancy Training, położna, instruktor rekreacji ruchowej, pilates, propagatorka świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży, wykładowca szkoły rodzenia, uczestniczka licznych konferencji położniczych, pasjonatka mentalnych form pracy z ciałem.
1 Comments

Leave a Response

*