Now Reading
Inwentarz Ptaków – wspaniała książka dla całej rodziny [wideo]
0

Inwentarz Ptakow

Inwentarz Ptaków

Inwentarz Ptaków – wspaniała książka dla całej rodziny

„Inwentarz Ptaków” wydawnictwa Zakamarki to książka, z której nie tylko będzie czerpać wiedzę Twoje dziecko, to książka, z czytania której oboje możecie mieć frajdę! Napisałam oboje? 🙂 Nieee… u nas już cały dom został czytelnikiem Inwentarza… Za każdym razem ta sama historia „Czytasz kisążkę o ptakach?” hihihi…. „Pokaż”. Nagle okazuje się, że z każdą stronicą zainteresowanie rośnie.

Emmanuelle Tchoukriel

Emmanuelle Tchoukriel

Po pierwsze, ilustracje są naprawdę świetne. Zostały wykonane przez Emanuelle Tchoukriel ilustratorkę specjalizująca się w tworzeniu rycin naukowych. Ja natomiast polecam wam jej Instagram, który naprawdę miło się ogląda ;). Rysunki fascynują dzieci, ponieważ są kolorowe, ale jednocześnie bardzo naturalistyczne. Wyjątkowo nasycone barwy sprawiają, że dziecko od razu uruchamia wyobraźnię. I nie ma wcale znaczenia czy Twoje dziecko ma 2, 4 czy 7 lat. Na każdą z grup wiekowych ilustracje działają równie zachwycająco. Rodzic także nie będzie narzekał na nudę. Nie jest to zwykła rysunkowa książka. Osobiście podziwiam ją jako dzieło sztuki.

 

Po drugie, książka pełna jest naprawdę wspaniałych i interesujących informacji. Cała rodzina może wynieść z niej sporą wiedzę. Jest napisana w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Nie sądziłam na przykład nigdy, że kruk należy do rzędu wróblowatych… :). Muszę przyznać, że przy dziecku człowiek może się sporo nauczyć :).

Kolejną bardzo fajną kwestią jest sam styl opisów. Każdy ptak ma podaną nazwę łacińską, średnią długość i rozpiętość skrzydeł. A co najfajniejsze dla dzieci…opisane są odgłosy jakie wydają poszczególne ptaki. Można wspaniale się bawić i odgadywać odgłosy na spacerze!

W serii Inwentarzy wydawnictwa Zakamarki, możecie również znaleźć:

Inwentarz zwierząt

Inwentarz drzew

Książka kosztuje 49,90 pln. Szczerze wam ją polecam.

A jako bonus zobaczcie film jaki nagrałam dla opisania świetnego urządzenia, które znalazłam podczas jednej z ostatnich moich podróży ;). Genialna rzecz! Oczywiście również ptasia :).

Polecamy 🙂

Inwentarz Ptaków - wspaniała książka dla całej rodziny

Inwentarz Ptaków – wspaniała książka dla całej rodziny

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*