Now Reading
Jak dbać o skórę zimą oraz przy wahaniach temperatur [wideo]
0

Jak dbać o skórę zimą oraz przy wahaniach temperatur

Ostatnio na wielu forach i grupach w internecie przewija się ten sam temat: Jak dbać o skórę zimą oraz przy wahaniach temperatur? Postanowiłyśmy spytać o to Kosmetolog Katarzynę Bernacką z Instytutu Zdrowia i Urody  SPA Feniks .

Wychodzimy rano z domu na zimno, następne wchodzimy do klimatyzowanych pomieszczeń, nasza skóra i cera musi dostosować się do zmieniających się warunków. Skóra może reagować zaczerwienieniem lub przesuszeniem a czasem nawet pękającymi naczynkami. Jak poradzić sobie z nadmiernie wysuszoną cerą lub cerą z problemami? Od czego zacząć pielęgnację cery, która reaguje na zmiany temperatur? Na te pytania odpowiada nasz ekspert.

Jak dbać o skórę zimą oraz przy wahaniach temperatur

Przede wszystkim musimy obserwować skórę, ponieważ zima jest trudnym okresem jeśli chodzi o pielęgnację. Po pierwsze mamy dużą skrajność temperatur. Często wchodzimy z zimna do suchego i gorącego powietrza, która nas „atakuje”. Skóra może reagować tak zwanymi nadreakcjami. Dlatego pierwszym krokiem w zmianie pielęgnacji zimą jest zmiana sposobu oczyszczania skóry. Oczyszczanie skóry twarzy to jedno, natomiast odpowiednia pielęgnacja całego ciała to drugie i jest równie ważna. Idąc dalej, odpowiedni wybór kremu na dzień i na noc. Tak, to robi sporą różnicę w przypadku skór „z problemami”.

Katarzyna Bernacka odpowiada również na pytanie na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu na zimę. Czym powinnyśmy się kierować i jak odpowiednio dobrać taki krem. Czy krem powinien zawierać filtr, jakich składników absolutnie powinnyśmy unikać? Na te więcej pytań odpowiada Ekspert.

Jak dbać o skórę zimą oraz przy wahaniach temperatur

What's your reaction?
Interesujące
50%
Pozytywne
0%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*