Now Reading
Jak dbać o związek w codziennym życiu
0

Codzienność jest wrogiem romantyzmu, a praca, dom i dzieci rzadko zostawiają miejsce dla czułych gestów. Jak w tej sytuacji pokazać partnerce, że wciąż jest tą jedyną? Jak zadbać o związek na co dzień? Podpowiadamy.

Po pierwsze komplementuj

To niby tylko słowo czy krótkie zdanie, a potrafi umilić Twojej partnerce cały dzień. Jeśli więc przed wyjściem z domu powiesz jej, że pięknie wygląda, poczuje się pięknie i pewnie na cały dzień. Jeśli zauważysz i miło skomentujesz jej nową sukienkę czy buty, będzie wiedziała, że nie jest Ci to obojętne i że zwyczajnie doceniasz ją i jej wybory. A jeśli zachwycisz się nad obiadem, który przygotowała z pewnością zechce przygotować jeszcze deser. Komplementy mnożą kolejne starania. Postaraj się więc, by prawić je regularnie(pamiętając przy tym, że nadmiar szkodzi) i na różne tematy. Nie wystarczy jedynie dzień w dzień powtarzać, że ktoś ładnie wygląda.

Zaskocz ją prezentem

Twoja partnerka nie będzie zaskoczona, kiedy dasz jej prezent z okazji urodzin czy dnia kobiet, choć będzie jej z pewnością miło. Prawdziwie zaskoczona będzie wtedy, gdy dasz jej prezent bez okazji. To może być bukiet kwiatów, flakonik perfum np. Elizabeth Arden czy pudełko czekoladek. Powodów do wręczenia jej małego drobiazgu jest przecież bez liku. Nie musisz go nawet zdradzać. Po prostu postaw przy łóżku małe, zgrabnie zapakowane pudełeczko albo wstaw do wazonu kolorowe kwiaty. W ten sposób zapewniasz ją, że jest dla Ciebie ważna i jedyna, i że bardzo Ci na niej zależy.

Planuj wspólny czas

Wiadomo, że codzienna rutyna zabija romantyzm i że w obliczu codziennych obowiązków trudno znaleźć czas na coś, co odbiega od planu. Postaraj się jednak, by sporadycznie udać się na weekend za miasto albo spędzić choć kilka godzin poza domem. Kup bilety do teatru, kina czy na koncert, zarezerwuj stolik w restauracji i zaskocz swoją ukochaną. Zaplanuj piknik w pogodny dzień w parku i posiedźcie chwilę na kocu, jedząc winogrona i sery.

Bądź czuły

Kiedy wychodzicie gdzieś razem, zawsze trzymaj ją za rękę. Rób to także, kiedy oglądacie wspólnie film na kanapie. Całuj ją i przytulaj, kiedy wraca lub wychodzi z domu. Takie drobne przejawy czułości bardzo wiele znaczą dla Twojej partnerki, bardzo wiele wnoszą też do waszego związku. To dowód na bliskość. Okazuj ją jak najczęściej, głaszcząc ją po plecach, przytulając i całując w czoło.

Poświęć jej uwagę

Ważniejsze od prezentów i komplementów jest poświęcenie uwagi swojej ukochanej. Zapytaj więc jak minął jej dzień albo co chciałaby robić wieczorem, a pytając faktycznie okaż zainteresowanie. Nie rób w tym czasie innych rzeczy. Podczas rozmów o życiu codziennym – zakupach, pracy, dzieciach – staraj się uczestniczyć jako rozmówca – dopytuj i chwal. Kobiety uwielbiają rozmawiać o swoich uczuciach, możesz więc śmiało podczas wspólnej kolacji zapytać ją o jakiś fragment jej przeszłości. Albo wspólnie powspominać wasze pierwsze randki czy zaręczyny, zapytać co wtedy czuła. Takie sentymentalne akcenty z pewnością bardzo ją rozczulą, a wracanie na moment do przeszłości – analizowanie i przypominanie – dodatkowo scali wasz związek.

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*