Now Reading
Jak namówić dziecko do jazdy w kasku?
1

Jak namówić dziecko do jazdy w kasku?

Niezależnie od tego czy jest to jazda na hulajnodze, rolkach czy rowerze – dziecko powinno zakładać kask. Ale co zrobić, gdy maluch się buntuje? Jak przekonać małego sportowca, że kask jest naprawdę super?

 

Na samym początku poradnika chciałabym zaznaczyć, że pierwszym krokiem, który powinni podjąć wszyscy rodzice, to przede wszystkim danie dziecku dobrego przykładu, poprzez własne nawyki. Założony kask niejednokrotnie uratował życie nie tylko kilkulatkom, ale także dorosłym. Własnoręczne sięganie po ochraniacz pokazuje, że wszystkie wypowiedziane przestrogi są jak najbardziej poważne.

Jak namówić dziecko do jazdy w kasku?

Świadomy, dobry wybór

Sprawdzoną metodą jest również spokojna, merytoryczna rozmowa, uświadamiająca maluchom konsekwencje z braku jazdy w kasku. Perspektywa lecącej krwi i siniaków może przestraszyć dziecko, dlatego na sam koniec, dla złagodzenia sytuacji podsuń genialne rozwiązanie w postaci kasku, dzięki któremu da się uniknąć wcześniej opisywanych boleści.

 

Spersonalizowana ochrona

 Nie od dziś wiadomo, że to co nosimy wyraża naszą osobowość. Identyczna reguła dotyczy dzieci, również tych bardzo młodych. Dziecko o wiele chętniej założy kask, który mu się podoba niż taki, który nie trafia w jego gusta. Dlatego pozwól, by maluch sam podjął decyzję o wyborze modelu. Jako rodzic możesz zasugerować, na jakie warto zwracać uwagę. My proponujemy kask rowerowy Smart TrikeKLIK, kupisz tutaj . Fajnym sposobem jest wybór oryginalnego koloru i spersonalizowanie go ciekawymi naklejkami. Dziecko będzie zachwycone!

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

 

Bezpieczny indywidualista

Dziecko w rozmowie o konieczności jazdy w kasku bardzo często powołuje się na znajomych, których rodzice nie wymagają tego rodzaju zabezpieczenia. Taką argumentację najlepiej zbić, podkreślając indywidualizm dziecka. Warto powiedzieć, że nie wszyscy ludzie są tacy sami, między każdym występują różnice i należy kierować się swoimi, rozsądnymi zasadami. Dla podkreślenia słuszności wypowiadanych zdań można podać przykłady innych fizycznych cech, wyróżniających malucha od rówieśników.

 

Noszenie kasku to kwestia bezpieczeństwa. Ważne, by tę zasadę egzekwować zawsze, a nie tylko od czasu do czasu. Jednorazowe zezwolenie na brak ochraniacza nie tylko niszczy rodzicielską reputację, ale także naraża dziecko na niepotrzebne niebezpieczeństwo, którego przecież bardzo łatwo uniknąć.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.
1 Comments

Leave a Response

*