Now Reading
Jak ułatwić sobie życie i zadbać o bezpieczeństwo dziecka
0

Jak ułatwić sobie życie i zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Podobno najwięcej wypadków wydarza się w domu. Mogłam sobie to wyobrazić, jednak kilka dni temu dotkliwie tego doświadczyłam lecąc telemarkiem ze schodów. Powiem Wam, że nie łatwo jest mnie przestraszyć, ale naprawdę zastanawiałam się czy wstanę. Efekt jest taki, że wstałam, jednak chodzę obolała i staram się nie słyszeć głosów o prześwietleniu żebra…

Jednak jak to już mają „dorośli” zaczęłam się zastanawiać nad bezpieczeństwem w domu. Aleksander jest już duży i nie ma potrzeby zabezpieczania kontaktów czy stawiania bramek (a ta była naszą przyjaciółką biorąc pod uwagę obecność dwóch dużych psów…). Przyznam jednak, że miałam pewną retrospekcję :).

Jak ułatwić sobie życie i zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Dwie sytuacje, które zawsze napawały mnie strachem to:

  1. Nauka chodzenia
  2. Kąpiel

Kiedy mój kolega opowiadał mi, że jego syn podczas nauki chodzenia chodzi po domu w kasku, pomyślałam, że jest niezłym wariatem i późne tacierzyństwo mu nie służy. Jednak kiedy Aleksander uczył się chodzić, zrozumiałam, dlaczego syn kolegi popylał w kasku. Co prawda kasku nigdy nie kupiłam, ale szukałam wówczas namiętnie fajnych szelek do nauki chodzenia. I znalazłam…, ale dopiero dziś… Szkoda, ponieważ męczyliśmy się całą czwórką (Al, jego Tata i moja Mama) robiąc prowizoryczne szelki ze ścierki kuchennej lub z szalika. Patent na pierwszy rzut oka niezły, ale w praktyce dorosłemu odpada kręgosłup od schylania się, ponieważ szalik nie należy do stabilnych a i dziecko jest chwiejne, nie ma stabilnej pozycji i jest mu z pewnością niewygodnie. Rozwiązaniem na naukę chodzenia i zachowanie przy tym zdrowia oraz bezpieczeństwa są genialne i profesjonalne szelki Ttunki, które kupisz tutaj (KLIK!).

Jak ułatwić sobie życie i zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Szelki Trunki są wyjątkowo urocze i mają siedem wzorów. Także każdy znajdzie coś dla siebie :).

Dlaczego warto zainwestować 89 pln w szelki:

1. Są wygodne i bezpieczne

Miękki i przepuszczający powietrze materiał umożliwia dziecku swobodne poruszanie się

2. Posiadają odblaskowy element

By dziecko było dobrze widoczne w ciemności

3. Łączą naukę chodzenia z możliwością kontroli rozbrykanego smyka

Od pierwszych kroków aż do dalszych wędrówek

4. Łatwe w obsłudze i regulacji

Oszczędność czasu oraz idealne dopasowanie

5. Posiadają unikalne zapięcie zabezpieczające

Umożliwia szybkie i łatwe odpięcie dziecka

Jak dla mnie absolutny hit, który ułatwia życie całej rodzinie.

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

Jak ułatwić sobie życie i zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Kolejna sytuacja, która wymaga od rodziców zapewnienia dziecku bezpieczeństwa to kąpiel. Póki kąpiemy naszego dzidziusia w małej wanience, wszystko jest w miarę ok, jednak kiedy przestawiamy się na brodzik lub wannę, musimy dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo. Świetnym rozwiązaniem jest antypoślizgowa mata ze zwierzątkami. Znajdziesz ją tutaj (KLIK!). Mata ta posiada także czujnik ciepła. Jak to działa? Bardzo sprytnie! Czerwona ośmiornica zmieni kolor jak tylko temperatura wody jest zbyt wysoka. Dzięki temu zawsze masz pewność, że wykąpiesz swoje dziecko w wodzie o idealnej temperaturze. Natomiast przyssawki zapewniają stabilność maty

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*