Now Reading
Jak zabawki na biegunach wpływają na rozwój dziecka?
0

Zabawki na biegunach idealnym balansem dla rozwoju dziecka

Dla dziecka w szczytowej fazie rozwoju nie ma nic gorszego niż brak ruchu. Oczywiście nie należy również przesadzać w drugą stronę – gwałtowne poruszanie i kołysanie jest niewskazane.

Idealnym balansem jest płynny ruch, który stymuluje zmysły dzieci. Ale jak odpowiednio wdrożyć go w życie? W tym bez wątpienia pomagają zabawki na biegunach. Kołysanie w przód i w tył wycisza i uspokaja malucha. Dodatkowo rozwija jego umiejętności ruchowe, koordynacyjne, a ponadto korzystnie wpływa na ogólny rozwój kreatywności. Warto dodać, że zabawki na biegunach są trafionym prezentem także dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić, ponieważ jazda na zwierzaku z płozami uczy dzieci wyczucia równowagi. Nie można pominąć także procesu rozwoju umiejętności motorycznych. Świetnym przykładem jest koń na biegunach, taki jak na przykład ten [KLIK], który napędzany przy użyciu siły mięśni, wpływa na rozwój ruchowy malca.

Little Bird Told Me - koń na biegunach

Kiedy dziecko jest gotowe na zabawkę na biegunach?

Zabawka na biegunach – w jakim wieku?

Aby dziecko prawidłowo wykorzystywało funkcje bujanej zabawki musi potrafić samodzielnie siedzieć (zazwyczaj tego typu umiejętności maluchy opanowują około 6 miesiąca życia). Sprzęt dla najmłodszych posiada specjalne siedzisko, w którym maluch może wygodnie się rozsiąść, podczas gdy opiekun wykonuje ruch delikatnych odepchnięć. Polecanym modelem jest Bujaczek Gąsieniczka [KLIK], który ma 50 cm wysokość, w tym siedzisko jest na poziomie 26 cm. Siedzisko skrywa schowek na drobiazgi oraz małą zabawkę- gąsieniczkę.

Little Bird Told Me - kolorowa gąsienica na biegunach

Jak zabawki na biegunach wpływają na rozwój dziecka?

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

1. Długość płóz

Im płozy są dłuższe, tym dziecko jest w stanie mocniej się buja

, jednak podczas wyboru modelu zabawki należy sprawdzać nie tylko długość, ale również rozstaw dolnych elementów. Im większy rozstaw płóz, tak jak na przykład w tym modelu [KLIK], tym szalona zabawa dziecka staje się jeszcze bardziej bezpieczna.Little Bird Told Me - koń na biegunach w kratkę

2. Siedzisko

Kupując dziecku zabawkę na wiele lat warto pomyśleć o nawet najmniejszych szczegółach. W przypadku wyboru konia na biegunach dobrze jest sprawdź z jakiego materiału został zrobiony, jak wyglądają jego wykończenia, a przede wszystkim czy siedzenie ma odpowiednią miękkość. Nie warto inwestować w zabawkę, która spowoduje bóle pośladków dziecka. Należy pamięta

, że zabawka bujana to jedna z ulubionych form rozrywki dla maluszka, dlatego podczas wyboru dobrze jest zdecydować się na skórzane, miękkie wykończenie lub przyjemną, nie ocierającą tkaninę, taką jak na przykład zastosowano w modelu Bobble & Pip [KLIK].Little Bird Told Me - fioletowy koń na biegunach Booble & Pip

3. Design

Nie ma co ukrywać

, zabawki (szczególnie te większe) są nieodłącznym elementem części wystroju wnętrza. Nic więc dziwnego, że producenci coraz częściej oferują swoim konsumentom gustowne, designerskie produkty, idealnie komponujące się z domowym wystrojem – wystarczy tylko spojrzeć na tego uroczego różowego konika na biegunach Pixie & Fluff [KLIK]! Rynek oferuje mnóstwo odcieni kolorów, wzorów i faktur… Naprawdę jest z czego wybiera.

Little Bird Told Me - koń na biegunach Pixie & Fluff

Zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody

„Konik – z drzewa koń na biegunach zwykła zabawka, mała huśtawka, a rozkołysze, rozbawi„ – piosenka śpiewana przez Urszulę ma już blisko 25 lat, a koń na biegunach to w dalszym ciągu jedna z ulubionych zabawek dzieciaków i nie zapowiada się, by w ciągu najbliższych kilku lat uległo to zmianie. Jaki z tego wniosek? Przede wszystkim taki, że nie należy martwić się losami zabawki, gdy maluszek już z niej wyrośnie. W późniejszych latach ten ponadczasowy produkt można ofiarować następnemu pokoleniu w rodzinie lub po prostu wystawić w internetowej aukcji. 🙂 Wszystkie zabawki na biegunach dostępne są w ofercie sklepu Bobomio.pl, do którego serdecznie zapraszam.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*