Po porodzie
Now Reading
Karmiąca mama wraca do pracy
0

pracujacakarmi1 Karmiąca mama wraca do pracy.
Zapewne jeszcze będąc w ciąży zastanawiałaś się jak to będzie kiedy po urlopie macierzyńskim wrócisz do pracy. Potem maluszek pojawił się na świecie, a twoje myśli skupiły się tylko na nim, z radością obserwujesz jak się rozwija i z każdym dniem nabywa nowych umiejętności. Dni zamieniają się w miesiące i w końcu nadchodzi ten moment: Mama wraca do pracy!
Z pomocą młodym mamom przychodzą przepisy – od 17 czerwca 2013 r w Polsce obowiązuje roczny urlop rodzicielski. Jednak wiele z nich, z różnych przyczyn, nie korzysta z tych uprawnień i po około 6 miesiącach po porodzie wraca do pracy. Czasem mamom prowadzącym własną działalność zdarza się to wcześniej! A studiująca mama?
Myśl o pozostawieniu dziecka pod opieką innych budzi wiele obaw, wizja kilkunastogodzinnej, a czasem nawet kilkudniowej rozłąki w przypadku wyjazdu służbowego, niesie ze sobą wiele rozterek i dylematów: jak to będzie?A jest to jeszcze trudniejszy moment w życiu mamy i dziecka, gdy karmimy piersią! Jak to wszystko pogodzić? Czy praca zawodowa wyklucza karmienie naturalne?

Odpowiedź brzmi: absolutnie nie! Więcej: po powrocie do pracy dla Waszego wspólnego dobra powinnaś kontynuować karmienie naturalne, oto dlaczego:
− Twój pokarm ma cały czas niesamowite właściwości. Bez względu na wiek dziecka, długość i częstotliwość karmień – nigdy się to nie zmienia!
− Twój pokarm najskuteczniej chroni twojego maluszka przed chorobami i alergiami; korzystnie wpływa na jego rozwój fizyczny, emocjonalny, psychiczny czy poznawczy. W sytuacji kiedy oddajesz maluszka do żłobka ma to niebagatelne znaczenie!
− Emocje! Karmienie piersią to swego rodzaju relacja – dziecko potrzebuje ciebie a ty potrzebujesz jego; to moment niesamowitej bliskości dający mu poczucie bezpieczeństwa. Dlatego czas rozłąki nie powinien być poprzedzony odstawieniem maluszka od piersi gdyż dla niego będzie to podwójna „strata”. Wasze karmienia po powrocie do domu z pracy będą miały dla niego jeszcze większe znaczenie – zniwelują uczucie odrzucenia
− I ty! Kilku miesięczna przerwa w pracy to dla wielu mam to moment zachwiania zawodowej pewności siebie. Dodatkowo pozostawiając maluszka – z którym spędzałaś ogrom czasu – pod opieką osób trzecich, mimowolnie w myślach podważamy swoje rodzicielskie kompetencje.

WsteczStrona 1 / 5Dalej
What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
100%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*