Po porodzie
Now Reading
Karmienie piersią – jak się przygotować
2

karmienie piersiąKarmienie piersią – jak się przygotować

 

Karmienie piersią – jak się przygotować… Będąc mamą dwójki dzieci i mając za sobą dwie drogi mleczne pełne wzlotów i upadków, słuchając doświadczeń swoich klientek, koleżanek, znajomych często w mojej głowie powstaje pytanie Karmienie piersią – jak się przygotować? Czy jest ku temu sens? Jaki ma to wpływ na sukces w karmieniu piersią?

 

Karmienie piersią – jak się przygotować

 

W ostatnich latach można by powiedzieć, że nastał trend na karmienie piersią. Ludzie chcą odżywiać się naturalnie i zdrowo, stąd to co najlepsze od samego początku chcą dać swoim pociechom. I słusznie. Jednak w mniejszych miejscowościach czy w kręgach ludzi „starszego pokolenia” pokutują wciąż starte, utarte, wyświechtane mity o karmieniu piersią. Czasem kiedy je słyszę to traktuję je jak dobry żart, ale zaraz potem łapię się, że wiele kobiet z niewiedzy czy z powodu początkowo niskiej wiary w swe matczyne kompetencje, przyjmują je za fakt. Efekt jaki jest nie muszę pisać…. „Karm dziecko co trzy godziny”, „masz małe piersi – nie wykarmisz swego dziecka”, „płacze – pewnie za chudy pokarm….” i tak dalej…. Młoda mama słucha, laktacja spada, dokarmia dziecko „bo trzeba” – laktacja spada…. I tak jest na dobrej drodze by zakończyć swą mleczną przygodę choć jej tak naprawdę jeszcze porządnie nie zaczęła. Wniosek – dobra wiedza to podstawa!

 

Karmienie piersią – jak się przygotować

Karmienie piersią – czy trzeba przygotować piersi do karmienia naturalnego?

Absolutnie nie! Natura sama zadziała. Już w trakcie ciąży zauważysz jak zmienia się ich wygląd, są pełniejsze i tkliwsze. Jednak nie ich wygląd ma znaczenie w kwestii karmienia piersią a ich budowa i poziom hormonów, który się wytworzy po porodzie. Więc jeśli zaobserwowałaś, że twoje brodawki są bardziej płaskie możesz się zwrócić do doradczyni laktacyjnej z prośbą o konsultacje niż sama na wyrost stosować wszelkiego rodzaju metody „na wszelki wypadek” Nie ma powodu byś musiała hartować, intensywniej masować piersi by przyzwyczaić je „na zaś”. Traktuj je z należytym szacunkiem, troskliwością, pielęgnuj odpowiednio dopasowanymi – naturalnymi kosmetykami. Jest w nich drogocenny pokarm, który da twemu dziecku zdrowie, odporność i siłę – wszystko co najlepsze!

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
100%
About The Author
Agata Golenda
Agata Golenda
Dyplomowana instruktorka fitness, pasjonatka wszelkich prozdrowotnych form ruchu, w szczególności metody Pilates oraz innych typu body&mind. Na swoich zajęciach zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo, na świadomą pracę z ciałem - głębsze poznanie jego możliwości i ograniczeń. Spokój, miła i serdeczna atmosfera to według niej niezbędny element każdych zajęć. Łącząc swoją pasję, wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz prywatne (dwie ”aktywne” ciąże) w 2009 r założyła Klubu Mamoiselle – Fitness dla Mam, miejsce gdzie kobiety otrzymują wszechstronne wsparcie nie tylko w zakresie aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie ale całym okresie wczesnego macierzyństwa. Za sprawą swoich dwóch smyków: siedmioletniego Aleksandra i dziewięciomiesięcznego Kamila miłośniczka karmienia piersią i dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią.
2 Comments

Leave a Response

*