Ciąża
Now Reading
Kiedy kobieta powinna poinformować pracodawcę o ciąży? Radca Prawny odpowiada [wideo]
0

Kiedy kobieta powinna poinformować pracodawcę o ciąży? Radca Prawny odpowiada

Wokół pracujących kobiet w ciąży pojawia się coraz więcej pytań i sytuacji, które wymagają wyjaśnienia przez profesjonalistę. Dlatego rozpoczynamy cykl edukacyjny o prawach kobiet w ciąży. Będziemy mówić o sprawach dla Was ważnych, a często kontrowersyjnych. W tym dziale znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W pierwszym odcinku nasz ekspert radca prawny Monika Drab – Grotowska, Partner z kancelarii prawnej Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Sp. p. odpowie na pytanie: Kiedy kobieta powinna poinformować pracodawcę o ciąży?

Wiemy bowiem, że kobiety często boją się poinformować pracodawcę o ciąży gdyż myślą, że od razu zostaną zwolnione z pracy. Czy to właściwa droga? Posłuchajcie same.

Kiedy kobieta powinna poinformować pracodawcę o ciąży? Radca Prawny odpowiada

Dodatkowo wyjaśnimy czy ochrona przed wypowiedzeniem dotyczy także umów zlecenia? Jaki rodzaj umowy najlepiej negocjować przy przyjęciu do pracy, aby być pewną, że mamy zapewnione prawa gdybyśmy zaszły w ciążę?

Pomożemy Wam też obliczyć trzeci miesiąc ciąży, ponieważ pracodawca musi przedłużyć  do dnia porodu umowę o pracę zawartą na czas określony  lub na okres próbny przekraczający 1 miesiąc, jeżeli uległaby ona rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży.

A na koniec podamy ważny wyrok Sądu Najwyższego z którego wynika, że nie można odmówić zatrudnienia kobiety wyłącznie z uwagi na fakt, że jest w ciąży, gdyż to byłaby dyskryminacja.

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
50%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*