Now Reading
Kolej na smyka!
0

Zawsze lubiłam jeździć pociągami. Pierwszy raz pojechałam w samodzielną, dosyć daleką, bo z Opola do Lublina, podróż jak miałam 14 lat. Wystawiałam głowę przez okno w trakcie jazdy i pozwalałam, żeby wiatr splątał mi włosy, których potem nie mogłam rozczesać. Oczywiście na pociąg odprowadzili mnie rodzice, a na stacji docelowej odebrał wujek. Jako dorosła podróżniczka często jeździłam polskimi pociągami – Olsztyn – Warszawa – Lublin – Puławy – Opole – Poznań – Zakopane – Kraków – Łódź – Ostróda – Wałcz … To dworce, które znam i pamiętam, a więc odwiedziłam je przynajmniej kilka razy.  Przyszedł taki czas, kiedy poczułam zmęczenie ciągłym pakowaniem, robieniem list rzeczy, o których absolutnie nie mogę zapomnieć. Wtedy zaproponowano mi prowadzenie programu telewizyjnego polegającego na … podróżowaniu po Polsce – taka karma. Kiedy urodził się mój syn – Zachariasz – zrozumiałam, że tak naprawdę kocham mój styl życia i chcę moje dziecko nauczyć podróżowania na różne sposoby, do różnych zakątków Polski, a potem świata.  Teraz znowu zabiegam o to, żeby ktoś mnie na dworzec odprowadzał i potem z niego odbierał.

11

Pociąg to najwygodniejszy środek transportu dla podróżującego rodzica z dzieckiem…, pod warunkiem, że ten dwuosobowy team ma mało bagażu, nie wiezie ze sobą wózka i nie trafi na pociąg pełen spoconych urlopowiczów tylko czekających na to, żeby się wedrzeć do przedziału „dla rodziców z dziećmi do lat 4-ech i kobiet w ciąży”.

8

WsteczStrona 1 / 3Dalej
What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Lidia Piechota
Lidia Piechota
po pierwsze mama Zachariasza. Po kolejne dziennikarka, prezenterka telewizyjna, blogerka, vlogerka. Radość i satysfakcję daje jej dzielenie się swoimi pomysłami i opowieściami z życia aktywnej mamy nie znającej zwrotu "nie da się". Stworzyła pierwszego w Polsce vloga o ciąży i małym dziecku filmując każdy tydzień z tego okresu dla portalu siostraania.pl. Jako telewizyjny "zwierzak" i Ambasador Polskiej Turystyki promowała Polskę na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin, uczestniczyła w największych medialnych konferencjach w Republice Południowej Afryki i Szwajcarii, podróżowała po Polsce realizując programy dla Telewizji Polskiej. Teraz w każdą podróż zabiera swojego syna, a relacje z tych wypraw chętnie opisuje m.in. na blogu lidiapiechota.pl. Uwielbia pływać na wakeboardzie i jeździć na snowboardzie.

Leave a Response

*